پارلمان کانادا نیز به دنبال ایالات متحده اعلام کرد سپاه پاسداران تروریست است و به لیست سیاه می پیوندد

به دنبال ایالات متحده و چند کشور دیگر، پارلمان کانادا نیز سپاه پاسداران ایران را حامی تروریسم در جهان دانست و آن را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

پارلمان کانادا در یک رای گیری تازه  نام سپاه پاسداران ایران را به علت حمایت و پشتیبانی  از گروه های تروریستی در سراسر جهان ، در لیست گروه‌های “تروریستی” قرار داده و از دولت این کشور خواست تا همه مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران را متوقف کند.

قرار دادن نام سپاه پاسداران در گروه تروریستی طرحی بود که  توسط گارنت جینیوس، نماینده محافظه‌کار پیشنهاد شده بود و دولت لیبرال کانادا در این رای گیری همراه با این حزب بود.

“اندریو شیر” رهبر حزب محافظه‌کار کانادا  نیز پیشتر گفته بود که ، در صورت پیروزی در انتخاب ۲۱ اکتبر، سپاه پاسداران ایران را به عنوان گروه تروریستی معرفی می‌کند.

اندریو شیر افزود : «ما رژیم ایران را که همواره حقوق‌بشر را نقض می‌کند و شهروندان کانادایی را به‌قتل رسانده و از تروریسم حمایت و پشتیبانی می‌کند، پیمان‌های اتمی را نقض کرده، هدف قرار می‌دهیم».

دولت کانادا ماه گذشته ، ده‌ها میلیون دلار اموال دولت رژیم ایران در کانادا را به عنوان غرامت به قربانیان «تروریسم» توسط رژیم ایران مصادره و پس از فروش به خانواده های قربانیان پرداخت کرد .

ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در واکنش به این خبر گفته بود  : حکومت ایران مقابله به مثل خواهد کرد و با همکاری وزارت امور خارجه و بخش بین الملل قوه قضائیه، کار مشترکی برای شناسایی اموال کانادا انجام می‌شود .

ایالات متحده نیز  پیشتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده بود .