پاسخ به پهپادهای رژیم ایران: سامانه ضد پهپاد اسرائیلی می تواند پهپادهای دشمن را تشخیص داده و خنثی کند

فرمانده نیروی دریایی ایران هفته پیش از تهیه جنگ افرازهای جدید خبر داد و ادعا کرد که وقتی این تسلیحات، عملیاتی شود، رژیم ایران خواهد توانست اسرائیل را به آسانی نابود کند و اثری از این کشور باقی نگذارد. او گفت که یکی از این جنگ افزارها انواع پهپادهای پیشرفته است که قادر به انجام حملات جنگی نیز می باشد.

بدین ارتباط با این قدرت نمایی یک فرمانده ارشد نیروهای مسلح رژیم ایران، امروز (دوشنبه) اعلام شد که کمپانی تسلیحاتی اسرائیل به نام “اِلبیت” از سامانه ای رونمایی کرده که قادر است پهپادهای دشمن را که در شمار زیاد به سوی اسرائیل فرستاده شده و قصد تعرض دارد، نابود سازد. این سامانه به کشورهای آمریکای لاتین فروخته شده و هنگام دیدار پاپ اعظم، توانسته است ده ها بهپاد را که مشکوک و خطرناک به نظر می رسیده است، نابود کند.

سامانه ساخت اسرائیل که به طور رسمی از آن رونمایی شده، می تواند پهپادها را هنگام پرواز کشف کند، به شناسایی آنها بپردازد و در صورت دریافت دستور، به نابودی آنها بپردازد. این سامانه به روی کامیون حمل می شود و بنا بر این  سیار است و به آسانی می توان آن را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل کرد.

این توانایی، موجب می شود که سامانه اسرائیلی بهترین امکان دفاعی هنگام عبور کاروان یک شخصیت بزرگ از خیابان باشد که ممکن است هدف پهپادهای تهاجمی قرار گیرد.

این سامانه، پهپادهایی را که در هوا هستند از فاصله چند کیلومتری تشخیص می دهد و در هر فرکانسی که با مرکز خود در تماس هستند، قادر به شناسایی آن می باشد و تعیین می کند که آیا این پهپادها خودی و یا مشکوک هستند.

سامانه اسرائیلی، قادر است در شرایط روشنایی و یا تاریکی مطلق، به صورت سیار، همیشه در اختیار باشد. ارتش ها و نیروهای امنیتی هر کشور میتوانند از این سامانه برای خنثی کردن پهپاد اطلاعاتی و یا عملیاتی بهره بگیرند.

یک دیدگاه

  1. سلام // این خبر مسرت بخش که نشان یک گام فراتر در خنثی سازی تاکتیک های نظامی دشمنان اسرائیل عزیز است در قلبم اشادی ایجاد کرد. مردم کشور اسرائیل باید بدانند که در کنار آنها عشق های نهفته وبیداری وجود دارد، که خواهان ثبات و امنیت آن کشور است و موجودیت یهودیت آنها را می خواهند.

Comments are closed.