پاسخ مسئول مبارزه با کورونا به حسن روحانی: «به مرحله کنترل نرسیده اند و کورونا همچنان افزایش می یابد»

پس از  بالا رفتن دوباره آمار ابتلا به کورونا در پایتخت، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در واکنش به سخنان حسن روحانی که ادعا کرده بود وزارت بهداشت ویروس کورونا را مهار کرده است گفت:  جناب روحانی ما نه تنها به مرحله کنترل این بیماری نرسیده‌ایم بلکه همه گیری کورونا لحظه به لحظه رو به افزایش است.

علیرضا زالی، افزود: کورونا در پایتخت به مرحله همه گیری رسیده و با دستور بازگشایی  شما را دادید، این ویروس به سراسر کشور صادر می شود.

زالی گفت: کورونا  درمان قطعی و واکسن ندارد و تنها راه مقابله با آن، پیشگیری است به همین علت پیدا کردن مظنونین به بیماری، راه نخست است که ما نمی‌توانیم آن را عملیاتی کنیم، چون امکاناتش را نداریم. راه دوم، شناسایی  بیماری است که از طریق سامانه است که اعلام شده است.

زالی در انتقاد به سخنان روحانی که گفته بود تخت خالی در بیمارستان ها داریم گفت: بله  در حال حاضر کمبود تخت در استان تهران نداریم، اما اگر موج ابتلاء افزایش یابد و فرسایش نیروهای درمانی که از ابتدای اسفند جسم و روح شأن درگیر این فعالیت فزاینده است ادامه یابد، شرایط قابل پیش بینی نیست.

همزمان مدیر کمیته اپیدمیولوژی کرونا در ایران نیز هشدار داد بزودی  شاهد جهش شیوع کرونا در سراسر خواهیم بود.علی‌اکبر حقدوست، افزود: دولت  باید به قرنطینه خود ادامه می داد ، چرا که تنها «۷۰ درصد مردم هنوز به موضوع کرونا حساس هستند و شدیدا نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند.»

برخی کاربران در شبکه های اجتماعی  به طنز نوشته اند : جهش شیوع کورونا خیلی زودتر از جهش تولید ی که خامنه ای آن را نامگذاری کرد، عمل کرد.