پاسدار ابوالفضل شکارچی، در واکنش به اتهامات بین المللی در مورد کشتی: «اگر توسط ما بود، اعلام می‌کردیم»

پاسدار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح رژیم ایران

در واکنش به اظهارات فرماندهان ارشد سِنتکام، فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، که گفتند همه اسناد و شواهد نشان می‌دهند که حمله هشت روز پیش به کشتی مرسر استریت توسط پهپادهای فرستاده شده توسط رژیم ایران صورت گرفته، سپاهی ابوالفضل شکارچی، سخنگوی نیروهای مسلح رژیم ادعا کرد که اگر حکومت ایران به تعرض علیه دیگران دست بزند، مسئولیت آن را به صراحت خواهد پذیرفت.

با این همه، شکارچی تاکید کرد که استراتژی نیروهای مسلح رژیم آن است که نبرد با دشمنان، در فاصله دوری از خاک ایران صورت گیرد.

حمله پهپادی به نفتکشی که وابسته به ژاپن و بریتانیا بوده و بخشی از مالکیت آن به یک سرمایه گذار اسرائیلی تعلق دارد، در آب‌های بین‌المللی و در نقطه‌ای بین دریای عرب و دریای عمان رخ داد که با آب‌های تحت تسلط ایران فاصله چندانی ندارد.

همچنین، امیر علی حاجی‌زاده فرمانده هوا- فضا در سپاه پاسداران هشدار داد که اگر رژیم ایران مورد حمله قرار گیرد، نه تنها تعرض را قاطعانه دفع خواهد کرد، بلکه از دشمن به شدت انتقام خواهد گرفت.

به دنبال انتشار گزارش “سنتکام”، رژیم ایران بیم دارد مورد حمله و مجازات قرار گیرد. در گزارش سنتکام آمده است که بی تردید، حمله به کشتی مرسر استریت توسط سپاه پاسداران حکومت ایران بوده است.

پاسدار ابوالفضل شکارچی، بی آن که به این تعرض اشاره صریحی بکند، گفت: «اگر بخواهیم با دشمن تقابل کنیم، صراحتا اعلام می کنیم» و همزمان افزود: «نمی‌گذاریم صحنه نبرد با دشمن، پیرامون خودمان باشد».

حکومت اسلامی ایران تا کنون هرگز مسئولیت هیچیک از عملیات‌های تجاوزکارانه علیه کشورهای همسایه را به عهده نگرفته و حتی در حمله موشکی سال گذشته به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، آن را به چریک‌های حوثی در یمن نسبت داد و این در صورتی است که آن گروه تروریستی توانای انجام چنین حمله پیشرفته‌ای را نداشته است.

رژیم ایران، تا کنون حتی حضور جنگجویان سپاه قدس در سوریه را تائید نکرده و ادعا دارد که افراد اعزامی، مستشاران نظامی هستند و در عملیات نظامی، به طور مستقیم نقشی ندارند.

رژیم ایران بارها افتخار کرده که نیروهای چریکی تحت تسلط آن در منطقه قادر به انجام عملیات دور دست علیه دشمنان رژیم هستند.

در مورد کشتی مرسر استریت، رژیم ایران در روز نخست، مسئولیت حمله را به طور مستقیم به عهده گرفت، ولی پس از آن که به پیامدهای بین المللی این امر پی برد، نقش خود را تکذیب کرد و حتی این ادعا را مطرح ساخت که اسرائیل، خود حادثه ای را جعل کرده تا رژیم ایران را در تنگنا بگذارد.