پاسدار باقری: گروه های نیابتی حکومت ایران مسیر نابودی اسرائیل  را در پیش ‌می‌گیرند 

پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: پرچمی که به‌دست‌های قاسم سلیمانی بود، همچنان برافراشته است و برافراشته خواهد ماند و محور مقاومت مسیر نابودی اسرائیل را در پیش خواهد گرفت.

پیشتر قاسم سلیمانی فرمانده پیشین سپاه قدس ، که توسط نیروهای آمریکایی کشته شد،هماهنگی و تامین نیروهای نیابتی حکومت را در عراق، سوریه، یمن  و افغانستان و سایر کشورها برای ایجاد ناامنی در منطقه عهده دار بود .

پاسدار باقری ادعا کرد:  در یک سالی که سلیمانی را بین خودمان نداریم” محور مقاومت قوی تر شده است و نیروهای مسلح نیز پر تلاش شده اند.

این در حالی که گروه های نیابتی مانند گذشته مورد حمایت رژیم نیستند و توانایی گذشته را ندارند.

آگاهان امور می گویند: حکومت اسماعیل قاآنی را جانشین سلیمانی کرد اما تفاوت کارایی‌ این دو  در نفوذ و کنترل نیروهای مزدور نیابتی رژیم در کشورهای منطقه مشخص است بنابراین از این نظر همان‌طور که خامنه‌ای برای این نظام “خمینی” نشد، هرگز قاآنی هم “سلیمانی” نمی‌شود.

البته نه به این معنی که قاآنی از سلیمانی دست کم داشته باشد چون هر کدام از مقامات حکومت اسلامی اگر خون آشام نباشند دارای رتبه و درجه نمیشوند.

هر کدام در نقطه خود میتوانند مورد بررسی و تحلیل قرار گیرند و نقاب از چهره بردارند چنانچه روحانی در پوش اصلاح طلبی مانند لاجوردی در زندان اوین و لاجوردی در زندان اوین مانند خلخالی در کردستان و خلخالی در کردستان مانند رئیسی در جریان قتل عام بود.

قاسم سلیمانی که الان به عنوان سپهبد خوانده میشود، مسئولیت‌های اخص خارج کشوری(تروریسم) را در سپاه به‌عهده داشت. سلیمانی، مقامش از فرمانده سپاه هم بالاتر بود. در روزگار مماشات با آخوندها در دوره خاتمی فرمانده سپاه شد.

در آن روزگار کشورهای غربی در برابر رژیم خط شوم مسامحه را در پیش گرفتند با این سیاست کثیف تا همین امروز تشنه به بازار مصرف ایران و امتیازات آخوندها به کارشان ادامه میدهند.

از آن زمان تا امروز هیچ کشوری مانع فعالیت آزادانه‌ٔ سلیمانی در سودای تشکیل “هلال شیعی” و آموزش و صدور تروریستهای ولایی و تولید پی‌درپی گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه نشد تا جایی که حتی از منطقه‌ٔ خاورمیانه خارج شده و به آفریقای شمالی و مرکزی و آمریکای جنوبی هم نفوذ کرد.