پاسدار جلالی: طلبه های حوزه های علمیه را نیز باید برای فرونشاندن اعتراضات مردو، وارد صحنه کرد

پاسدارغلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل حکومت ایران به خبرگزاری ایرنا به طور غیر مستقیم گفت: به کمک حوزه های علمیه   در سراسر کشور باید هر گونه تهدید و تجمع را در جامعه سرکوب کرد و اجازه نداد که مردم اغتشاش کنند .

این پاسدار در توضیح مقصود خود، گفت: شماری از مردم به تحریک امریکا و سایرین به خیابان می آیند و دست به تجمع می زنند .البته این در شرایطی است که دشمن عملاً از جنگ نظامی علیه کشور ما مایوس شده است آنان تلاش دارند تا مدل های نوینی از جنگ همچون “جنگ ترکیبی” و “جنگ شناختی” را بر کشور ما تحمیل کنند.

جلالی گفت:  در این مدل جنگ‌ها مردم محور جنگ هستند و نه هدف، جنگ، آمریکایی‌ها با استفاده از ابزارهای نوین همچون شبکه‌های اجتماعی تلاش دارند تا با موج‌سواری بر برخی از چالش‌های داخلی و عملیات روانی، کشور را به سمت اغتشاش و ناامنی پیش ببرند که البته ناکام بوده‌اند.

وی افزود: وظیفه ما جدی‌گرفتن هرنوع تهدید و ایجاد آمادگی در سطح جامعه برای کنترل و مقابله با آن است.

جلالی گفت: به نظر من نماز جمعه باید کانون پیگیری مطالبات رهبری و همچنین درخواست‌های مردمی باشد و این رویکرد می‌تواند انسجام ملی در کشور را تقویت کند.

آژانس بین‌المللی انرژی، اعلام کرد که  کشور ایران از ۲ سال پیش تاکنون به علت جهش یارانه‌های انرژی و افت ارزش ریال  برای دومین سال متوالی در صدر لیست کشورهایی است که یارانه انرژی می‌دهد.

این آزانس در گزارش خود آورده است : «حکومت  ایران سال گذشته ۶۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار یارانه برای سوخت‌های فسیلی داده که نسبت به دو سال قبل  حدود ۴۳ درصد افزایش یافته است».

یارانه سوخت انرژی یا یارانه پنهان برای کشورهای صادرکننده انرژی، یعنی از  میزان تفاوت قیمت سوخت یا انرژی در داخل کشور و بازارهای بین‌المللی. به عبارتی، اگر ایران این میزان انرژی را به خارج صادر می‌کرد، ۶۹.۲ میلیارد دلار درآمد بیشتری از فروش بازار داخلی کسب می‌کرد.

به گزارش آژانس بین‌المللی ، دولت ایران سال گذشته  ۲۶ میلیارد دلار یارانه گاز، ۱۶.۶ میلیارد دلار یارانه برقی که از نیروگاه‌های حرارتی تولید شده و ۲۶.۶ میلیارد دلار یارانه محصولات نفتی را متقبل شده است.که این میزان از یارانه‌ها، معادل تقریبا ۱۸ درصد از تولید ناخالص داخلی ایران است.