پاسدار حسین سلامی:تحریمهای تسلیحاتی هیچ تاثیری در وضعیت دفاعی ما ندارد

پاسدار حسین سلامی در تازه ترین اظهار نظر ادعا کرد که تحریمهای تسلیحاتی هیچ تاثیری در وضعیت دفاعی ما ندارد.

آگاهان امور در این باره می گویند: این یک دروغ آشکار است چرا که با  تقریبا به صفر رسیدن درآمد ارز خارجی  رژیم  بسیاری از فعالیت های پرهزینه نظامی و امنیتی رژیم متوقف شده است و این سخنان سلامی یک لاف زنی واضح است.

پاسدار سلامی در ادامه افزود: ما امروز در هیچ یک از سیستمهای تسلیحاتی در نیروی زمینی سپاه به خارجی‌ها وابستگی نداریم و به مرحله خوداتکایی و استقلال رسیده‌ایم.

این سخنان در حالی مطرح شده که آمریکا پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران را به روسیه، بریتانیا و فرانسه سه عضو دائم شورای امنیت ارائه کرده و گفته است که  به زودی این متن در اختیار تمام اعضای شورای امنیت قرار می‌گیرد.

پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران از مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است که پس از توافق برجام صادر شد.

این قطعنامه پیش بینی کرده بود که حداکثر پنج سال پس از تاریخ پذیرش توافق برجام، تحریم خرید و فروش سلاح و جنگ افزار علیه ایران برداشته شود.

سلامی افزود:  به زودی “سیستم‌های غافلگیرانه” به تجهیزات نیروی زمینی سپاه پاسدارن اضافه خواهد شد.

مطرح کردن ادعا‌های فرمانده کل سپاه پاسداران  پیشینه طولانی دارد. پاسدار سلامی ۵ سال پیش نیز به  آمریکا هشدار داد و  گفت جمهوری اسلامی خود را” برای جنگهای گسترده و طولانی مدت در مقیاس حقیقی و با نتیجه پیروزی و غلبه بر آنها آمریکایی ها قدرت سازی” کرده است.

بررسی و مقایسه گزافه گویی های اخیر و پیشین حسین سلامی نشان میدهد که او همانند شمار زیادی از فرماندهان سپاه به سبب نداشتن دانش نظامی لازم، پردازش نادرست اطلاعات و یا به علل سیاسی با بزرگنمائی ظرفیت و توان سپاه، برداشتی عوامانه و نادرست از تکنولوژی‌های تسلیحاتی و توانایی‌های نظامی خود با  آمریکا دارد که میتواند با جهت دهی نادرست فرماندهان و یگانهای تحت امر و القا اعتماد به نفس کاذب فاجعه ببار آورد.

همزمان پاسدار یحیی رحیم صفوی مشاور و دستیار علی خامنه ای نیز گفته است : سایه جنگ از کشور ما دور شده است، اما نیروهای مسلح همواره باید آمادگی های خود را ارتقا دهند.

رحیم صفوی افزود:  ما احتیاج داریم که مراکز آموزش عمومی، اطلاع‌رسانی، دانشگاهی و صنعتی خود را برای تولیدات لوازم پزشکی و واکسن های لازم برای وقوع تهدید احتمالی شیمیایی آماده کنیم.