پاسدار حسین سلامی: دشمنانی که بر طبل تهدید می‌کوبند، بدانند که  قدرت موشکی ما ضامن عقب‌نشینی آنان است و دست‌ها روی ماشه است

پاسدار حسین سلامی،  فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم  رونمایی از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب های پیوسته و متوالی موشک های بالستیک دوربرد با نام  “تیربار موشکی” نیروی هوافضای سپاه ،  ادعا کرد:  نیروی نظامی ایران روز به روز بیشتر تقویت می شود و در مقابل قدرت کشورهای که که سلامی آنان را دشمن نامید روز به روز ضعیف تر می شود – ولی این ارزیابی از جانب آشنایان امور قاطعانه رد می شود

پاسدار سلامی، در مراسم رونمایی از ” تیربار موشکی”  که صبح امروز(چهارشنبه) از تلویزیون حکومت ایران نیز پخش می شد گفت : انقلاب اسلامی ایران امروز در حال رشد، توسعه، گسترش و غلبه بر دشمنان است و از سوی دیگر دشمنان ما با انحطاط و زوال قدرت روبه‌رو هستند و هر روز که می گذرد شتاب و شیب این زوال تند تر می شود؛ اما هنوز تهدیدات دشمن پابرجا است.

احتمال میرود که این سخنان در واکنش به تلاش کنونی دولت ایالات متحده برای ایجاد یک محور سیاسی و نظامی در رویارویی با تعرضات حکومت اسلامی ایران است و در عین حال واکنشی به خبر فروش تسلیحات جدید از ایالات متحده به اسرائیل است .

چند روز پیش اعلام شد که ایالات متحده حاضر شده که هواپیماهای بسیار پیشرفته نظامی از نوع اف ۲۲ به اسرائیل بفروشد و بمب های سنگر شکن به اسرائیل بدهد که آنرا “مادر همه بمب ها” نامیدند

او افزود:  باید کاملاً مراقب و هوشیار باشیم و بر استعداد ، ظرفیت و قابلیت دفاعی و بازدارندگی خود بیفزاییم.

سلامی تأکید کرد:  این ستون مستحکم خیمه بازدارندگی و دفاع اطمینان‌بخش نظام ما و قدرتی مهیب است که با آن اراده سیاسی نظام به دشمن نشان شده  و در صورت نیاز به او تحمیل می‌شود.

فرمانده کل سپاه در ادامه  توان بخش موشکی را ضامن تداوم حیات و بازدارندگی نظام عنوان کرد و گفت:   ما روز به روز شاهد درخشش های جدید در این عرصه هستیم و امروز نیز شاهد یک پدیده نو و یک دستاورد جدید  با عنوان قابلیت پرتاب همزمان یا متوالی موشک با فاصله های زمانی دلخواه هستیم که این گونه پرتاب ها از لحاظ عملیاتی و تاکتیکی ارزش های افزوده زیادی برای ما به همراه خواهد داشت.

او خطاب به همه فرماندهان و رزمندگان نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد:   دستهای شما همواره روی ماشه باشد؛ شاهدیم که دشمنان گاهی بر طبل تهدید می کوبند ؛ آنها را باید مهار و سیطره روانی و تسلط فنی ، تکنیکی، تاکتیکی ، عملیاتی و استراتژیک نظام را به آنان ثابت کنیم ؛ بدون این سیطره  نمی‌توانیم آزاد و آرام زندگی کنیم.

او با تاکید بر اینکه  قدرت موشکی ما ضامن عقب نشینی دشمنان است، گفت: تا به امروز هم این قدرت در صحنه های مختلف اعم از مبارزه با داعش ، مبارزه با ضد انقلاب در غرب کشور و در مناطق دوردست و نیز اسقاط اراده و انصراف دشمن از تهدید نظام و ملت ایران کارکرد و تاثیرات خود را به خوبی نشان داده است.

آگاهان بر این نکته اشاره دارند که هر اندازه موقعیت رژیم در داخل کشور ضعیف تر می شود سپاه پاسداران برای ابراز وجود بر شدت تهدید های خود علیه آنچه ” دشمن ” می نامد افزایش می دهد.

پاسدار سلامی ادعا کرد: ما در ایران هیچ نگرانی و کمبودی نداریم مردم ما  با آرامش خاطر زندگی کنند.

تلویزیون حکومت ایران نیز اعلام کرد که سپاه پاسداران،  شهرهای ایران را به  «سامانه خودکار و هوشمند پرتاب‌های متوالی موشک‌های بالستیک دوربرد» مجهز کرده است