پاسدار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران،  از آمادگی برخورد با مجرمان و متخلفان در ایران خبر داد

سپاه پاسداران در تلاش است تا وظایف  نیروهای انتظامی و قوه قضائیه را نیز تصاحب کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی خطاب به رئیس قوه قضاییه ایران، گفته است:  سپاه پاسداران  آماده است تا هرگونه اعتراض مردمی را سرکوب و امنیت اسلامی و عدالت را اجرا کرده و با  مخالفان، مجرمان و متخلفان برخورد قاطع کند.

پاسدار  حسین سلامی، خطاب به رئیس قوه قضاییه ایران از آمادگی همه جانبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای هرگونه همکاری در تامین سلامت اجتماعی، برقراری امنیت، عدالت گستری و برخورد با مجرمان و متخلفان خبر داد.

سپاه پاسداران، زیر نظر علی خامنه ای است. و هم اکنون نیز توانسته است در تمامی زمینه های نظامی ، اقتصادی،  فرهنگی، اجتماعی ، مجلس، وورزشی نفوذ داشته باشد.

سپاه در زمینه نظامی گسترش یافته.این نهاد دارای پنج نیروی زمینی، هوایی، دریایی، بسیج و نیروی قدس است .نیروی زمینی آن به‌صورتی سازماندهی شده که قرارگاههای آن در تمامی شهرهای بزرگ و استانهای کشور وجود دارد و نیروی اصلی تأمین امنیت برای رژیم می‌باشد. و برای هر استان لااقل یک تیپ سپاه برای سرکوب درنظر گرفته شده است و در تهران که برای رژیم اهمیت حیاتی دارد دو لشکر با نام های لشکر ۱۰ سیدالشهدا و لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله مأموریت تأمین امنیت را برعهده دارند. این همان نیرویی است که وظیفه اصلی سرکوب تظاهرات مردم در سالهای اخیر را برعهده داشته است و بدون حضور آن، رژیم امکان کنترل شهرها و تظاهرات اقشار مختلف مردم را نداشته است.

فرمانده این قرارگاه محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی زمینی سپاه می‌باشد. این دو لشکر در قیام تیرماه سال‌دانشجویان و مردم تهران، شرکت فعال داشتند و کلیه خیابانهای تهران را در کنترل خود درآورده بودند.

گفته می‌شود سپاه پاسداران درعین‌حال بخش عمده فعالیتهای اقتصادی رژیم را هم در قبضه خودش گرفته و به‌سمت اهداف اصلی حکومت یعنی فعالیتهای هسته‌یی و مجهز‌شدن به سلاحهای کشتار جمعی هدایت کرده است.

سپاه پاسداران بخش اعظم امکانات جنگی خود را وارد فعالیتهای اقتصادی کرده است که به این صورت امکان دسترسی به‌منابع محلی گسترده را داشته باشد.

یکی از   طرحهای اقتصادی سال‌ سپاه پاسداران ۱۲‌میلیارد دلار می‌باشد. برابر ارزیابیهای جدید در سال‌شرکتهای وابسته به سپاه پاسداران بیش از ۵۷‌درصد از واردات کشور و ۳۰‌درصد از صادرات غیر‌نفتی را در کنترل خود دارد و درآمدهای سپاه از این معاملات سالیانه بیش از ۵‌میلیارد دلار است.

 

البته قراردادهای اقتصادی سپاه از هنگام روی کار آمدن دولت احمدی‌نژاد ابعاد گسترده‌یی یافت. ‌تنها در طول یک ماه، قرارگاه خاتم‌الانبیا سه قرارداد بزرگ به ارزش ۷‌میلیارد دلار در زمینه نفت و گاز با دولت منعقد نمود.

 

گفته شده است که  بیش از ۵۰۰ شرکت بزرگ و کوچک متعلق به سپاه در حال فعالیت می‌باشد که شعبات این شرکتها در کشورهای حاشیه خلیج فارس از امارات و دبی گرفته تا دیگر کشورهای خاورمیانه، آسیای میانه، جنوب شرقی آسیا،کشورهای اروپایی و هم‌چنین در آفریقا و آمریکایی لاتین فعالیت می‌کنند. تنها در امارات متحده عربی ۴۸۳‌شرکت پوششی سپاه دارای شعبه می‌باشند.

 

حال این نهاد نظامی مورد حمایت خامنه ای در تمامی زمینه ها فعالیت دارد و سعی دارد که کل کشور را تصاحب کند تا بدینسان اهرمی باشد برای قدرت بخشیدن به پایه های نظام حکومت اسلامی در ایران .