پاسدار حسین علایی: روحانی بدشانس ترین رئیس جمهوری رژیم  است. تعجب می‌کنم کشور چطور اداره می‌شود

یک فرمانده سابق سپاه پاسداران گفت: حسن روحانی بدشانس‌ترین رییس جمهوری پس از انقلاب است. شاید اگر خروج آمریکا از برجام رخ نمی داد دولت او یکی از بهترین دولت ها بود.

پاسدار حسین علایی، در این باره گفت که روحانی در دوره اول ریاست جمهوری خود مشکلات اقتصادی را “تا حد زیادی” حل کرد اما پس از خروج آمریکا از برجام “بدترین شرایط” رخ داده است.

علایی با اشاره به تحریم‌ها گفت: «برخی مواقع تعجب می‌کنم کشور چطور اداره می‌شود. به نظرم دولتمردان ما خیلی تلاش می‌کنند».؟؟

پاسدار علایی افزود: در صورت ادامه تحریم‌ها شاید هیچ کس دیگری بعد از روحانی ” نتواند” کشور را اداره کند.

همچنین این نخستین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران درباره احتمال این که “کرونا” در چارچوب یک جنگ بیولوژیک در دنیا شایع شده باشد، گفت:  بعید است هیچ قدرتی حتی خبیث، حاضر باشد چنین ریسک بالایی کند که خودش و مردمش نیز گرفتار شوند. گرچه باید همیشه نسبت به دشمن بدبین باشیم و همه احتمالات را فرض کنیم اما به نظر من یک اتفاق طبیعی و ناخواسته بود که از دست همه حاکمیت‌ها و حکومت‌ها در رفته است.

این در حالی که علی خامنه ای پیشتر گفته بود که  مقامات آمریکایی، متهم هستند و عامل اصلی تولید  ویروس منحوس و خبیث کورونا در ایران و جهان هستند.

همچنین پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه نیز پیشتر گفته بود که  کرونا محصول تهاجم بیولوژیکی آمریکا است.

پاسدار سلامی دلیل شیوع کرونا در ایران و آمار بالای نرخ مرگ و میر شهروندان ایرانی در اثر این بیماری را “تهاجم بیولوژیکی آمریکا” معرفی کرد و افزود: در مبارزه با این ویروس که ممکن است محصول تهاجم بیولوژیکی آمریکا باشد که در ابتدا به چین و سپس به ایران و سایر نقاط دنیا شیوع پیدا کرده، پیروز خواهیم شد.

پاسدار حسین علائی،  فرمانده پیشین نیروی دریایی سپاه افزود: درگیری در خلیج فارس رخ نخواهد داد چرا که به نفع هیچ کسی نیست. آمریکایی‌ها هم می‌دانند که خلیج فارس منطقه درگیری نیست.

این قائم مقام پیشین وزارت دفاع ایران گفت: هم امریکا و هم ایران می‌دانند که درگیر شدن در خلیج فارس به نفع هیچ کدام نیست.

بارها دیده ایم که  آمریکایی ها هم در خلیج فارس ضربه خورده‌اند و هم به ما ضربه زدند.

وی در ادامه توضیح داد:  در زمان جنگ و سال های آخر جنگ امریکایی ها ۹ بار با ما درگیری نظامی پیدا کردند ولی در این ۹ بار، هم ناوهای ما را زدند و هم ناو خودشان خورد. هم به تاسیسات نفتی ما حمله کردند و همه هلی کوپتر خودشان ساقط شده است. بنابراین آنها می دانند منطقه خلیج فارس منطقه درگیری نیست.خلیج فارس  منطقه ای است که باید برای صلح و تامین امنیت خطوط کشتیرانی فکر کرد.