پاسدار حسین نجات:دیگران در تلاش اند تا مردم را وادار به طغیان کنند

پاسدار حسین نجات سرپرست  قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران تهران ابراز نگرانی کرد که ممکن است مردم به پا خیزند، پاسدار حسین نجات ادعا کرد که دیگران در تلاش اند تا مردم را وادار به طغیان کنند.

پاسدار حسین نجات  گفت: امروز هدف تحریم،  دشمن قرار دادن مردم در برابر نظام است، دشمن با عملیات روانی، ایجاد بی اعتمادی و ناامیدی به دنبال گسترش آسیب های اجتماعی است.

او افزود:   ما توانستیم با موشک های دوربرد خود مواضع داعش را در دوردست مورد هدف قرار دهیم، نظم نوین جهانی که مورد نظر کدخدا بود را از بین برده ایم.

پاسدار نجات در ادامه مدعی شد:    یک مقام ارشد روس چندی پیش اذعان کرد بعد از جنگ جهانی دوم، حکومت ایران معادلات نظامی جهان را عوض کرده است چرا که تاکنون کسی جرات حمله به پادگان های آمریکایی را نداشت.

او،  در نخستین ماموریت خود، به عنوان فرمانده جدید ثارالله ، رئیس و اعضاء موسسه نیازمندان امام علی را که حامیان فرودستان بودند، بازداشت کرد و این خیریه مردمی را بست.  پاسدار نجات گفته بود که توجه به حاشیه نشینان و نیازمندان، تهدید جدی برای جمهوری اسلامی است.

حسین نجات نیز که حالا به فرماندهی قرارگاه ثارالله منصوب شده، یکی از مورد اعتمادترین فرماندهان سپاه برای آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی است و پیش از این به مدت ۱۰ سال از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۹ فرمانده سپاه ولی امر، گارد ویژه حفاظت شخصی آیت‌الله خامنه‌ای بوده است

محمدحسین زیبایی‌نژاد معروف به حسین نجات، سابقه ۴۰ سال‌ عضویت در سپاه پاسداران را دارد و سال‌های متمادی همکار محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران در بخش‌های اطلاعاتی سپاه بوده است. او در دوران جنگ ایران و عراق مسئولیت حفاظت ضد اطلاعات قرارگاه خاتم‌الانبیا، مهم‌ترین قرارگاه جنگی ایران را تا آخر جنگ به عهده داشت.

حسین نجات که از فرماندهان ارشد سرکوب اعتراضات مردمی سال ۸۸ در تهران بود، پس از فروکش کردن اعتراضات ۸۸ از اداره‌کنندگان اصلی «هیئت رزمندگان اسلام» یک تشکل اقماری مهم سپاه در سراسر کشور بوده است. او همچنین از مسئولان اصلی برگزاری مراسم اربعین در عراق به عنوان یکی از نمادهای نمایش قدرت سپاه و رژیم ایران  در عراق و منطقه خاورمیانه بوده است.

سپاهی  نجات در سال ۱۳۹۵ به عنوان جانشین (معاون ارشد) حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه معرفی شد و تا بهار ۱۳۹۸ این سمت را حفظ کرد. دوره‌ای که با قدرتمندتر شدن اطلاعات سپاه و چسبندگی بیشترش به بیت رهبری و سایه انداختن بر وزارت اطلاعات همراه بود. نجات پس از آخرین تغییرات در ساختار شبکه فرماندهی سپاه در سال ۱۳۹۸ به معاونت فرهنگی سپاه رفت و حالا نیز  به فرماندهی قرارگاه ثارالله منصوب شده است.

حسین نجات علاوه بر اینکه مورد اعتماد علی  خامنه‌ای است از روابط بسیار نزدیکی با مجتبی خامنه‌ای، سیاسی‌ترین فرزند او، نیز که از او به عنوان یکی از نامزدهای احتمالی برای رهبری آینده رژیم ایران  و جانشینی پدرش یاد می‌شود برخوردار است