پاسدار ذوالنور : ایران گزینه‌های متعددی برای گام‌های بعدی نقض تعهدات اتمی دارد.

پاسدار مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تهدید کرد که حفظ برجام در گرو هزینه دادن اروپا برای عمل به تعهداتشان است اگر این تعهدات را در فرصت ۶۰ روزه عملی نکند ایران گزینه های متعددی برای گام های بعدی نقض تعهدات خود دارد و گام چهارم باید قاطع تر برداشته شود.

سپاهی ذوالنوری افزود: : حجم مبادلات اقتصادی میان اروپا و آمریکا سالانه حدود یک هزار میلیارد دلار است در حالی که بالاترین تبادل اقتصادی آنها با ایران در بهترین حالت ۲۰ ملیارد دلار است به همین دلیل اروپایی ها نمی خواهند هزینه دفاع از برجام را بپردازند و در مقابل آمریکا بایستند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: اروپا به دنبال برجامی است که هیچ نفعی برای ایران نداشته باشد و تمام هزینه های آن را جمهوری اسلامی بپردازد و هیچ ضرر و هزینه ای برای آنها نداشته باشد.

پاسدار ذوالنور افزود: به همان میزان که طرف های برجام به آن پایبند هستند و به تکالیفشان در چارچوب ای معاهده عمل کنند، جمهوری اسلامی ‌نیز به هر میزان به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

حکومت ایران تاکنون دو گام شامل بالا بردن درصد غنی‌سازی اورانیوم از ۳.۶ درصد و افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌شده را برداشته و پیشتر نیز با دستور علی خامنه ای و اجرای حسن روحانی رییس جمهوری حکومت ایران پایان مهلت ۶۰ روزه سوم به دلیل ناتوانی اروپایی در عمل به تعهدات خود، گام سوم نقض تعهدات خود در چارچوب برجام را برداشت.