پاسدار رحیم صفوی: جنگ ۸ ساله با ان همه ویرانی و کشته،  ‌مرحله‌ای تمرینی ‌برای زمینه‌سازی غلبه اسلام بر کفر جهانی‌ بود

پاسدار یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی علی خامنه ای گفت: دفاع مقدس مرحله‌ای تمرینی و آماده سازی برای زمینه‌سازی غلبه اسلام بر کفر جهانی، حکومت صالحان و ظهور مهدی بود.

او این سخنان را در مراسم سالروز جنگ هشت ساله ایران با عراق مطرح کرد و گفت: جمع‌بندی من از جنگ دفاع مقدس این است که همانطور که حکومت اسلامی با روی کار آمدنش  زمینه‌ای شد در جهت آمادگی مردم و مدیران ما برای ظهور و برپایی حکومت حضرت مهدی، جنگ هم  با این همه کشته و اسیر و ویرانی و جانباز مرحله‌ای تمرینی بود  واز این طریق ما مردم را آماده کردیم تا  با کشته شدن بتوانند  اسلام را بر کفر جهانی، پیروز و زمینه حکومت صالحان و ظهور حضرت مهدی مهیا کنند.

این مقام ارشد سپاه در حالی این سخنان را مطرح می سازد که علی خامنه ای چند روز پیش گفته بود:  اگر چه در این جنگ، رزمندگان که امروز روز تکریم آنها است از جان گذشتند و از آسایش و زندگی خانوادگی و همسر و فرزندان چشم پوشیدند و در جنگ کشته شدند.اما امام نیز مدبرانه تصمیم گرفت و قطعنامه را برای استقرار و حیات اسلام در ایران پذیرفت.

رهبر حکومت اسلامی در ایران در ادامه گفت: جنگ هشت ساله ایران با عراق از اول تا اخر مدبرانه بود.قبول قطعنامه هم در آن شرایط مدبرانه بود و باید انجام میگرفت و اگر مدبرانه نبود امام انجام نمی‌داد.

روح الله خمینی با شعار راه قدس از کربلا میگذرد به این جنگ ادامه داد ، با این تصور باطل که بتواند عراق را اشغال کند و از طریق سوریه نیروی نظامی به مرزهای اسرائیل برساند تا این کشور را نابود کند . اما سرانجام خمینی پس از هشت سال جنگ بی حاصل بالاخره ناچار شد جام زهر را سرکشد او در حالی این سخنان را بیان می کند که در ان زمان میشد جنگ را که بیش از میلیاردها دلار خسارت، صدها هزار تن کشته و هزاران نفر آواره و بی خانمان و شمار زیادی نیز مجروح، مفقود و اسیر شدند را زودتر از ۸ سال پایان دهند.