پاسدار خدابخش: به همان آسانی پهپادی که هدف قرار گرفت، جنگنده های اف-۳۵ را نیز ساقط می کنیم!

پاسدار محمد علی خدابخش ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به انهدام تهدید کرد و گفت: «ناو آمریکایی که ۶ هزار نیرو روی آن است اگر نابود شود، قطعا آمریکایی‌ها متضرر خواهند شد

یک عضو هوافضای سپاه پاسداران، در ادامه جدال لفظی با ایالات متحده، ادعا کرد که سپاه، با کمک سامانه های ضد هوایی که ادعا می کند توسط خود نیروهای مسلح طراحی و تولید شده است، ادعا کرد که در صورت بروز جنگ، سپاه پاسداران قادر خواهد بود هواپیماهای رادار گریز آمریکایی از نوع اف سی و پنج را نیز به آسانی در فضا شکار کند. اف سی و پنج پیشرفته ترین نوع هواپیماهای جنگی است که حتی پیشرفته ترین سامانه های ضد هوایی روسیه از نوع اس سیصد و اس چهارصد قادر به شناسایی آن نیست.

ولی اکنون  پاسدار محمدعلی خدابخش عضو بخش هوافضای سپاه پاسداران، ادعا می کند که به همان آسانی پهپادی که هدف قرار گرفت، می توانند اف سی و پنج را نیز هدف قرار دهند. گفتنی است که پهپاد اطلاعاتی هواپیمایی است که با سرعت بسیار کم پرواز می کند و هیچ امکان دفاعی در آن تعبیه نشده است و این در حالی که اف سی و پنج دارای مدرن ترین تجهیزات الکترونی برای دفع حملات موشکی و تعرضی از جانب دشمن می باشد.

سپاهی خدابخش در بخش دیگری از مصاحبه در تلویزیون دولتی از اعلام آماده باش به واحدهای عملیاتی این نیرو خبر داد و گفت:  «پیام شلیک و انهدام پهپاد آمریکایی این بود که اگر هواپیماهای اف‌-۳۵ یا اف‌-۲۲ آن‌ها سمت ایران بیاید، همین برخورد با آنها خواهد شد.»

وی در پاسخ به  سخنان پرزیدنت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره «لغو حمله به ایران به دلیل احتمال به خطر افتادن جان ۱۵۰ نفر»، گفت که فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران به نیروهای تحت امر خود دستور داده که «آماده باشید اگر آمریکایی‌ها خطایی بکنند به لحظه آن‌ها را نابود کنیم.»

پاسدار محمد علی خدابخش ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به انهدام تهدید کرد و گفت: «ناو آمریکایی که ۶ هزار نیرو روی آن است اگر نابود شود، قطعا آمریکایی‌ها متضرر خواهند شد.»

خدابخش با اشاره به اینکه «در ساعت ۴ دقیقه بامداد روز پنجشنبه یک فروند پهپاد مق۴-س از پایگاه الظفره امارات برخاسته و وارد مسیر پروازی خود شد»، گفت که «این پرنده در مسیر بازگشت در ساعت ۴ بامداد» درحالی «حریم هوایی را نقض می‌کند  که در ارتفاع بالای ۵۰ هزار پا بوده است» و همزمان «هواپیمای همراه آن نیز که یک فروند پ-۸ بود در ارتفاع ۳۰ هزار پایی پرواز می‌کرد و در فاصله کمتری هم پهپاد مق-۹ پرواز می‌کرد.»

4 دیدگاه‌

  1. این پهباد با سرعت ۷۵۰ کیلومتر حرکت میکند، آن چنان هم کم سرعت نیست.
    اف۳۵ تقریباً ۲۰۰۰کیلومتر سرعت دارد. ولی بهرحال سرعت موشک بسیار زیاد تر از این اف۳۵ است.
    اما قطعاً کشورها همیشه تولیدات دفاعی متفاوتی دارند که به هیچ عنوان نه اعلام می‌شود و نه فروخته. مثل بمب اتمی اسرائیل.
    احتمال اینکه ایران روسیه چین و حتی خود اسراییل هم تسلیحات برای نابودی اف۳۵ را داشته باشند است.

  2. بزرگان گفته اند: ” جنگ در سر ها (کله ها) آغاز می شود پیش از آنکه سربازان به جبهه فرستاده شوند۰ ” جنگ شروع شده و خوب که بیندیشم سرکردگان رژیم و در راس همه ملاعلی آمریکا را تحریک می کنند۰ سرزمین ما دست یک عده دزد سرگردنه افتاده نمونه آن همین سید علی است۰ در گذشته های دور که کاروانها از جایی به جای دیگر می رفتند برای اینکه از دزدان سرگردنه در امان بمانند یک سید را با خود می بردند و وقتی به آنها حمله می کردند و می دیدند که یک سید در کاروان است بدون اینکه به آن دست برد بزنند پا به فرار می گذاشتند۰ حالا ایران دست مقام معظم رهبری افتاده که همه دزدان از او وحشت دارند۰ آمریکا با این افزار جنگی بسیار پیشرفته و نیروی نظامی بسیار کوبنده خود چنان ضربه ایی به آنها بزند که دیگر نتوانند سر پای خود بایستند۰ به زودی خواهیم دید و روز خیزش مردم هم چندان دور نخواهد بود۰

  3. صنایع سپاه ٬ تولیدکننده نیست. شباهت زیادی به کارخانجات خودروهای داخلی دارد. صنایع هوافضا نیازمند تکنولژی بالای تولید فلزات آلیاژی و مخصوص و ماشین آلات سنگین وانحصاریست که حتی دراختیارخیلی از دولتهای غربی و پیشرفته هم نیست. به عنوان مثال ؛ صنایع ایران حتی توانایی تولید یک دوچرخه مسابقه پا پرشی رونداره چون صنایع تولید قطعات آلیاژی مخصوصش رونداره مثل بلبرینگ باتلورانس بالا. ماشینآلات فلزکاری تیتانوم و تکنولژیه تولید مواد شیمیایی ومصنوعی پایه…. بطورخلاصه؛ مهندسی معکوس و خودکفائی سپاه درتولید و تکنولژی تسلیحات موشکی ٬ یک شوخی خنده داره. مخصوصأ که کنترل همه واردات وفروشندگان قطعات ومقاصد حمل ونقل تحت اختیارباشه و دقیقا مشخصه که چی خریداری کردند. من به عنوان یک صنعتکرفکرمیکنم که جوک ناشیانه سپاه متوجه ساختارابتدائیه خودشه. این بلوف های سیاسی فقط از قماشی ممکنه دربیآد که محصول چهل سال پسروی وجهالت مذهبی باشه: سپاه پاسداران ولایت فرقه ملآئیسم.

Comments are closed.