پاسدار نقدی:  پاسدار حجازی نقش کلیدی در تامین و تجهیز تسلیحات جبهه مقاومت داشت

محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه، گفت: حجازی در تجهیز نیروهای مقاومت به موشک و پهپاد نقشی کلیدی داشتند.

وی در ادامه افزود: حجازی یکی از محورهای اساسی استان اصفهان برای مقابله و سرکوب مجاهدین خلق و مخالفان نظام بود.

نقدی افزود:  حجازی در زمان مدیریت و فرماندهی خود در نیروی مقاومت بسیج، این نیرو را به نقطه اوج قدرت خود رساندند، وی ادعا کرد : آمریکا پس از حمله به افغانستان و عراق به‌دنبال حمله به ایران بود اما باید پرسید که؛ چرا این کار را نکرد؟ باید گفت یکی از دلایل آن،‌ این بود که پاسدار حجازی بیش از ۱۵۰۰ گردان رزمی بسیج را در سراسر کشور آموزش داد و تجهیز کرد و همه آنها آمادگی کامل در برابر هر نوع حمله‌ای داشتند.

وزنامۀ کویتی “الجریده” درباره مرگ جانشین فرمانده قدس به نقل از یک منبع آگاه در ایران گزارش داد: سپاهی  محمد حجازی، نه در اثر “عارضۀ قلبی” که در اثر آلودگی به مواد رادیواکتیو در جریان آخرین سفرش به عراق و سوریه کشته شده است.

روزنامۀ الجریده در ادامه افزوده است که محمد حجازی در بازگشت به ایران عارضه هایی شبیه بیماری کرونا داشته، اما، آزمایش‌های پزشکی صورت گرفته بر روی وی ابتلای او به این ویروس را نشان نداده بودند.

در ادامه این گزارش آمده است : محمد حجازی از فرط خستگی قادر به ترک دفتر خود در ستاد “نیروی قدس” نبوده و کلیه معالجات پزشکی به بهبود وضعیت وی کمک نکردند و عاقبت حجازی پس از یک بهبود کوتاه مدت نسبی به فاصلۀ دو روز کشته شد.

“الجریده” نوشته است : شماری از پزشکان بیمارستان نظامی تهران حتی بعید نمی دانستند که سردار حجازی به سرطان مبتلا شده باشد، اما، وی پیش از انجام آزمایش‌ها برای تشخیص احتمالی سرطان کشته شد.

این روزنامه  به نقل از “منبع آگاه” خود نگاشته است:  پس از مرگ محمد حجازی پزشکی قانونی در گزارش خود علت مرگ را آلودگی به مواد رادیواکتیو اعلام کرد، هر چند سپاه پاسداران مرگ محمد حجازی را به “عارضۀ قلبی” یا عوارض شیمیایی به جا مانده از جنگ ایران و عراق نسبت داده‌ است.