پاپ فرانسیس به جهانیان پیام داد : نزدن واکسن کورونا قمار با جان خود و دیگران است

پاپ فرانسیس به جهانیان پیام داد : نزدن واکسن کورونا قمار با جان خود و دیگران است . ولی خامنه ای میگوید: حق ندارید برای نجات مردم واکسن خارجی استفاده کنید

کاربری در این باره نوشته است: این سخنان را مقایسه کنید با فرمان دیکتاتور روانی ایران که هیچ ارزشی برای جان ایرانیان قائل نیست،در ضمن مطمئن باشید خود خامنه ای واکسن کرونا زده است.

پاپ فرانسیس،‌ رهبر کاتولیک‌های جهان، ضمن تاکید بر تزریق واکسن کرونا این اقدام را یک “انتخاب اخلاقی” برای قمار نکردن با جان خود و دیگران خواند.

او افزود:  «معتقدم که از نظر اخلاقی هر کسی باید واکسن را استفاده کند،این یک انتخاب اخلاقی است چرا که شما نه‌تنها با سلامت و با جان خود قمار می‌کنید،‌ بلکه با جان دیگران هم قمار می‌کنید.»

خبرگزاری رویترز نوشته واتیکان که کوچکترین کشور مستقل در جهان و محل زندگی حدود ۴۵۰ نفر از جمله پاپ فرانسیس به شمار می‌رود اعلام کرده به زودی کارزار واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا را آغاز خواهد کرد. بر اساس اعلام پاپ فرانسیس،‌ این کارزار هفته جاری آغاز خواهد شد.

پاپ فرانسیس در ادامه گفت: وقتی را برای تزریق واکسن به خود رزرو کرده است.

خبرگزاری رویترز در ادامه نوشته است: پاپ فرانسیس ۸۴ ساله در جوانی در زادگاهش آرژانتین طی یک بیماری، بخشی از یک ریه‌اش برداشته شد و این موضوع او را به صورت بالقوه در مواجهه با کرونا آسیب‌پذیر می‌کند.

هفته گذشته واتیکان اعلام کرد انتظار می‌رود در روزهای آینده دوزهای کافی واکسن کووید-۱۹ را برای تزریق به کلیه ساکنان و کارمندانش دریافت کند.