پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در پیام ویژه روز کریسمس گفت: آرزوی من آرزوی برادری در بین مردم همه ملت‌ها و فرهنگ‌ها است

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین ابراز امیدواری کرد که جامعه بین المللی برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در سوریه همکاری کنند

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در پیام ویژه روز کریسمس خود خطاب به مردم جهان گفت: آرزوی من برای یک عید کریسمس فرخنده آرزوی برادری در بین مردم همه ملت‌ها و فرهنگ‌ها است.

وی افزود: افکار من متوجه یمن است به امید آنکه آتش بس برقرار شده توسط جامعه بین المللی شاید سرانجام آن فرزندانی که از جنگ و ویرانی خسته شده اند را تسکین بدهد.

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین ابراز امیدواری کرد که جامعه بین المللی برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در سوریه همکاری کنند تا اینکه مردم سوریه به خصوص آنهایی که مجبور به ترک کشور خود شده و به کشورهای دیگر پناه بردند بتوانند به یک زندگی مسالمت آمیز در کشور خود بازگردند.

سازمان ملل متحد می گوید جنگ سوریه که در آن ایران  از حکومت بشار اسد حمایت می کند حداقل ۶ میلیون سوری را آواره کرده است.

این سازمان همچنین می‌گوید ۲۲ میلیون از ۲۷ میلیون جمعیت یمن به کمک های بشردوستانه نیاز مبرم دارند.

یمن از چهار سال پیش درگیر جنگی بوده که در آن حوثی های مورد حمایت جمهوری اسلامی با نیروهای دولتی می‌جنگند.

پاپ در نطق خود گفت که خداوند خواهان عشق پذیرش و احترام در بین بشر است و افزود:بنابراین تفاوتهای ما زیان یا تهدید نیست این تفاوت‌ها منع توانمندی است.

ملکه الیزابت ملکه بریتانیا در پیام تبریک کریسمس خود گفت: اکنون همانند همیشه نیازمند صلح بر روی زمین و نیکی برای همگان هستیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز  ضمن ارسال پیام مستقیم کریسمس به نیروهای ارتش ایالات متحده در خارج از کشور با آنها گفتگو کرد.