پایگاه هوایی نیروهای آمریکایی ضد داعش در اربیل هدف  حمله تروریستی قرار گرفت، ولی رژیم ایران به سکوت ادامه می دهد

حکومت اسلامی ایران که تصور می کند دنیا سرگرم رویدادهای افغانستان است، همچنان توسط مزدوران خود، به عملیات تعرضی علیه نظامیان آمریکایی، توسط مزدوران شیعه خود، ادامه میدهد، ولی تا کنون مسئولیتی را به عهده نگرفته است.

در آخرین گزارشی که انتشار یافته، آمده است که فرودگاه اربیل در اقلیم کردستان در شمال عراق، یک بار دیگر هدف اصابت موشک قرار گرفت.  در گزارش های اولیه گفته شده بود که سه راکت به فرودگاه اصابت کرده و خساراتی وارد آورده است. ولی مقامات فرودگاه می گویند که این حمله توسط دو فروند پهپاد انفجاری صورت گرفته که یکی پیش از رسیدن به هدف سقوط کرده و پهپاد دوم نیز در هوا شکار شده است.

با این همه، شاهدان عینی می گویند که صدای شش انفجار از داخل فرودگاه شنیده شده، ولی ممکن است صدای توپخانه ضد هوایی بوده است.

فرودگاهی که مورد تهاجم قرار گرفت، محل استقرار شماری از سربازان آمریکایی و نیروهای ائتلاف غربی هستند که برای ادامه نبرد علیه طالبان در آنجا مستقر گردیده اند.

با این همه، برخی آگاهان امور بعید می دانند که حمله پهپادی توسط افراد داعش صورت گرفته باشد، بلکه آن را به نیروهای مزدور حکومت ایران در عراق نسبت می دهند. زیرا بعید است که داعش پهپاد انتحاری در اختیار داشته باشد و این پهپادهای ساخت رژیم ایران، در اختیار گروه های مزدور شیعه در عراق قرار دارد.

در روزهای گذشته نیز سپاه پاسداران محل استقرار شماری از چریک های کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق را مورد حمله پهپادی و توپخانه قرارداد و حتی به مسئولیت خود اعتراف کرد. بنابراین، احتمال بسیار می رود که حمله به فرودگاه نظامی اربیل، تعرض گروه های وابسته به ایران بوده، که سپاه پاسداران بیم دارد به مسئولیت خود اعتراف کند.

در آستانه دیدار مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق از تهران، انجام این گونه تعرضات نشان دیگری از گستاخی رژیم و سوء استفاده از بحران افغانتستان است.