پخش تصاویری حمله موشکی ایران  به پایگاه عین‌الاسد آمریکا در عراق،  از تلویزیون رسمی حکومت خبرساز شد

تلویزیون حکومت ایران ،  تصاویر امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران را که با تلفن فرمان حمله موشکی به عین الاسد پایگاه نظامی آمریکا را صادر می‌کند را پخش کرد او در این تصویر در لابه‌لای سخنانش می‌گوید موشک‌ها را “دانه به دانه می‌زنیم که آدم‌ها دور شوند. یعنی ما دنبال جنایت نیستیم.

این فرمانده ارشد سپاه در ادامه می گوید:  ترامپ خبیث این همه جنایت می‌کند. حتی زمانش را دیدیم که موشک‌ها به ماشین قاسم سلیمانی و ماشین همراه با یک ثانیه فاصله اصابت کرده، یعنی اصلا فرصت نداده.”

انتشار این تصاویر و سخنان حاجی‌زاده در  تلویزیون وابسته به خامنه ای  با خشم شماری از خانواده‌ها ی جان باختگان هواپیمای اکراینی روبرو شد.

انجمن خانواده‌های جانباختگان هواپیمای اوکراینی در پاسخ به انتشار این فیلم ، ویدیویی از مادران داغدار را منتشر کرده که خطاب به حاجی‌زاده می‌گویند به جای این سخنان توضیح دهد که در آن شب چرا اجازه داد پروازهای مسافری برقرار باشد.

امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران

چند ساعت بعد از حمله ایران به پایگاه عین الاسد، دو موشک هم به سوی هواپیمای اوکراینی با ۱۷۶ سرنشین در آسمان تهران شلیک شد که در اثر آن تمام سرنشین هواپیما کشته شدند.

پیشتر نیز ، امیرعبداللهیان درباره حمله سپاه به عین الاسد گفته بود: وقتی قرار شد ایران ۱۳موشک بالستیک نقطه‌زن به سمت پایگاه استراتژیک عین‌الاسد شلیک کند قبل از عملیات نخست‌وزیر وقت عراق در جریان قرار گرفت، البته نخست‌وزیر وقت عراق اطلاع نداشت ایران کجا را می‌خواهد بزند اما می‌دانست نقطه‌ای در خاک عراق هدف قرار می‌گیرد، این به لحاظ حقوق بین‌الملل و رعایت همسایگی بود که لازم بود ضمن اینکه دفاع مشروع را حق خود می‌دانستیم نخست‌وزیر عراق را در جریان قرار دهیم.

او در ادامه گفت: برای ایران این مهم بود که سربازان آمریکایی که خانواده‌شان نگران وضعیتشان هستند هدف نباشند، چون این برای ما عامل اقتدار نیست که سربازان ساده آمریکایی را در پایگاهشان مورد هدف قرار دهیم برای ما مهم این بود که پیام اقتدار ارسال شود و هیمنه آمریکایی‌ها خرد شود.