8 دیدگاه‌

 1. به نظر من نه عفت است و نه سیاست. این کار نهایت بی حیایی است. به یه دختر یا زنی پیله کنی که این چیه پوشیدی یا نپوشیدی! آخه اگه آدم دوزار حیا داشته باشه اینقدر به یه خانم توجه نمیکنه تا ببینه چی تنش هست یا نیست؟ خب به تو چه! سرت رو بنداز برو دنبال کارت. حیا هم خوب چیزیه.

 2. با عرض ادب و احترام خدمت دوستان شما وخمکارانتان آقای منه امیر بنده متاسفانه در زمان پخش شما درمحل کار بودم اما اگر اجازه بفرمایید نظرم را ابراز نمایم در جامعه مرد سالار زن تنها وسیله ای برای تکمیل خانواده است اما باید این را در نظر داشت در جامعه های کم سواد تنها را کنترال مردها بر زنان تحقیر زن به موجودی که اختیار مبرم به کرد برای زیستن دارد دارند این امکان پذیر نیست تم‌ها از اولین چیزها همیشه در مقابل زنان است پوشش آنها پس حجاب نوع پوشش وحتا نوع سخن گفتن شروع ودر بعضی جامع های در حال انقراض زن موجود پست اما خدا را شکر با تحصیل کرده شدن زنان آسانی این موضع در حال تعبیر است البته حکومت اخوندی در مقابل این سیل آزادی افکار شب و روز در حال چاه کردن است تا سرعت سیل بکاهد اما دیگر امکان ندارد این فسیل مهرها در حال انقراض هستند و زن ایرانی در آینده پایه و ارسال ترسی ‌دانش و اسقللال مردم خواهد بود اضافه کنم بنده یک مرد هستند وهمیشه همسر عزیزم را مقدم بر خود می دانم زنده پایدار باشید

 3. درود .رژیم جمهوری اسلامی از قدرت و اتحاد زنان وحشت دارد و می داند که زنان جنسان از مقاومت و ایستادگی است انان واقعا از بانوان ایران هراس دارند .کم زنانی در طول تاریخ نداریم که جهانی را تغییر داده اند . زنان ایرانی دارای عزت و شرف و کرامت اند این حرکت نظام یعنی مبارزه و حبس و زندان و ترغیب به ضرب و شتم بانوان نشان از ترس او دارد .از برنامه خوب تان سپاس .به امید روزی که رادیو پیام ایران و اسرائیل در کشور ایران برگزار شود .دور نیست و حتمی است تنها باید ایمان و امید داشت .به امید ان روز بدرود

 4. پوشش به این شکلی که ما می بینیم و آنرا حجاب می نامند به فرهنگ ایرانی ما هیچگونه ربطی ندارد۰ این روشی برای سرکوب و تحقیر زنان که پایه اساسی جامعه هستند می باشد۰ زنان ما به این پی برده اند: تنها کسانی تحقیر می شوند که بگذارند تحقیر شان کنند۰ به این خاطر به پا خاسته و کمپینی برای رهایی از حجاب اجباری ایجاد کرده اند۰ ولی چیزی باعث تعجب است و آن اینکه در سال ۱۹۷۹ مادران ما لچک و چادر سیاه بر سرکردنند و به خیابان ها رفتند و برای آزادی و دمکراسی به اصطلاح تظاهرات کردنند۰ غافل از اینکه آن پوششی که داشتند سمبلی برای سرکوب کردن آنها بود و آزادی برای جامعه نمی آورد و حتی آزادی شخصی (یکی از آنها شیوه لباس پوشیدن) را هم از آنها می گرفت۰ آنروزها این مادران گرامی بذری را با اختیار کاشتند و امروز دختران و یا نوه های آنها باید به اجبار آنرا درو کرده و از زمین بکنند که کار بسیار دشواری شده است!

 5. حجاب ماهیت اسلامی دارد(در اصل چیزی جدا ناپذیر از آن است) و ایرانی نیست۰ بانوان ارجمندی که حتی از جان خود می گذرند و به مبارزه بر علیه این سنبل ستم و خوار کردن دختران و مادران ایران زمین برخاسته اند این نوع پوشش را ابتدا در اندیشه خود کنار گذاشته اند۰ متاسفانه عده ایی آنرا در ذهن خود دارند۰ در نظر بگیرید مادرانی که می خواهند نمازبخوانند و روبه خانه الله می ایستند چادر و مقنعه می پوشند و با زبان عربی به نیایش می پردازند خوب چرا با سر برهنه و زبان پارسی نماز نمی خوانید؟ چرا مردها بدون چادر و لچک اینکار را انجام می دهند و دنیا هم فرو نمی رود؟ به هر حال خدای ما که با آفریدگار اروپایی ها شباهت دارد, زبان ویژه ایی ندارد۰ در زبان هلندی می شود خد که آنرا به صورت God می نویسند ولی G خ خوانده می شود۰ اگر ما پروردگارمان را با لاتین بنویسم می شود Khoda که تفاوت آن با هلندی آن فقط حرف A است که در جلوی این واژه می آید۰ در زبان انگلیسی هم می شود God که گاد خوانده می شود۰ در زبان آلمانی می شود Gott گات و چنانکه می بینیم در این زبان حرف d را با دو حرف tt می نویسند۰ از نظر مفهوم خدای ما با آن تعریفی که اعراب از او دارند بسیار فرق دارد و من وارد بحث مذهب نمی شوم چون به جاهای باریک می کشد و باید به قوانین رادیو پیام اسرائیل احترام گذاشت چون این رادیو کارش گزارش دادن در مورد مشکلات سیاسی اجتماعی و اقتصادی ایران به اضافه گزارشهایی در مورد کشور دوست ما ایرانیان اسرائیل و جهان است. ولی وقتی من با خود مقداری می اندیشم انگار که ما دوگانه باوری خود که در عهد ایران باستان داشته ایم وارد این مذهب که با زور شمشیر به ما تحمیل شده هم کرده ایم۰ همان نیروهای خیر و شری که در آئین میترا داشته ایم و در باره دوگانه باوری J . Duchesne Guillemin یا همان ژ . دوشن گیمن در کتابی به نام اور مزد و اهریمن نوشته و من تنها می گویم انگار که ما دو آفریدگار داریم که دیگر اضافه توضیح نمی دهم۰ بگذریم این بحث مانند گفتگوهای دیگر تمرینی برای دمکراسی است و بر داشتن حجاب اجباری تنها الفبای حقوق برای بانوان است ما می خواهیم به فرهنگ و تمدن ایرانی خود باز گردیم ۰ اگر چنین شود آنوقت است که مرد و زن در کشورمان حقوق یکسانی خواهند داشت!

 6. حجاب در آلمان هم مشکل بزرگی است و چنانکه در گزارشها می شنویم یا می خوانیم: نقاب زدن در کشورهایی مانند هلند آلمان و سوئیس ممنوع شده و این روش پوشش هم یک نوع خودنمایی شده چون مردم وقتی چنین بانویی را ببینند خیره به او نگاه می کنند۰ بانو Syran Ates « سیران آتش» S در آخر نام ایشان ش خوانده می شود تلاشگری است که برای حقوق زنان مبارزه می کند و تحصیل کرده رشته حقوق و وکیل دادگستری است که از کردهای ترکیه است ولی در آلمان بزرگ شده۰ بارها در تلویزیون آمده و با حجاب اجباری مخالفت کرده و به خانواده های مسلمان (ترک و عرب) که بچه های خود را مجبور به پوشیدن روسری می کنند و به آنها اجازه نمی دهند تا در کلاسهای شنا که از طرف اداره آموزش و پرورش آلمان برای آنها می گذارند شرکت کنند ایراد گرفته است۰ مشکلات دیگری هم هست و بانوانی به او مراجعه می کنند که شوهر هایشان آنها را بی رحمانه کتک می زنند و یا بانوانی که از روسپی خانه ها فرار کرده و از آنها به عنوان برده جنسی استفاده می کنند ( بانو هایی را از بلوک شرق گول می زنند و به عنوان اینکه به آنها کار با پول خوب می دهند به آلمان می آورند و آنها را به عنوان برده جنسی می فروشند) این بانوی ارجمند بی ترس و بی مهابا تنهایی با مشکلات بالا در حال مبارزه است و ابزاری هم غیر از قانون ندارد۰ ولی کار دیگری هم انجام داده و جان خود را به خطر انداخته به طوری که با سه نفر بادی گارد (محافظ) باید به جایی برود و روزانه ۳۰۰۰ یورو برای مالیات دهنده گان خرج بر می دارد۰ این بانوی ارجمند با کمک های مردمی (آلمانی) مسجدی ساخته که در آن مرد و زن در کنار هم بدون پوشش اسلامی ولی پوشش درست می توانند نماز بخوانند و هم جنس گرایان (زن و مرد ) هم می توانند در این مراسم مذهبی شرکت کنند۰ خودش هم امام جماعت این مسجد شده چیزی که در قوانین اسلامی غیر ممکن است۰ ایشان شاید با خودش گفته Martin Luther پروفسور در رشته فقه در قرن پانزدهم میلادی رفورم در کلیسا ایجاد کرد که امروز ما می بیینیم به خاطر آن روحانی زن هم در کلیسا (شاخه پروتستان ها) هست چرا اینکار را ما در اسلام انجام ندهیم؟ این در اسلام کاری غیر ممکن است و حتی نباید در باره آن فکر کرد۰ همین باعث شده که اسلامگرایان [ترک و عرب] مقیم آلمان او را به مرگ تهدید کنند!

 7. وقتی سپاه از صحنه روزگار محو بشه، اونموقعی که دیگه محوه شده باشه، مورخ ها و امثالهم به رفتارهایی خاص، از سپاه و رژیم آخوندیزمی به عنوان حربه و تکیه گاه برای نظریه پردازی و تاریخ نگاری نیاز دارن که اینها در زمان حیات انجام میدادن، تا مورخ ها بهش استناد کنن،
  این وحشیگری سازمان یافته و نمایشی که در رسانه ها بنام حجاب و عفاف می بینید همون رفتارهای خاصی هستش که قراره بعد ها بهش استناد بشه.
  جنگی هم اتفاق نخواهد افتاد مگر اونکه سپاه و دشمنانش از قبل با هم هماهنگ شده باشن، حتی نظام جدید رو هم از قبل هماهنگ کردن و سپاه در نام جدید در اون نقش ایفا میکنه، همونطور که از ساواک منحله به دو شاخه ی سپاه و وزارت اطلاعات تبدیل شد، در نظام بعد از جمهوری اسلامی هم با یک اسم و لباس جدید فعالیت خواهند کرد.

Comments are closed.