پخش کنندگان ‎پوسترهای جانشینی مجتبی خامنه ای به جای پدرش در تهران  بازداشت شدند

به تازگی پوسترهای منتشره در پایتخت ایران که در آنها علی خامنه ای، و پسرش مجتبی خامنه ای و جمله “لبیک یا مجتبی” دیده می شدند، جنجال بپا کرده بود.

اقتصاد نیوز با انتشار این عکس ها نوشت:   عاملان پخش ‎”پوسترهای خیابان انقلاب” کارگرانی بودند که با دریافت پنج میلیون تومان، پوسترها را از دفتر فنی چاپ تحویل و سپس پخش و نصب کرده و آمار مربوطه  تمام مراحل را از طریق تلفن به آنان گفته است.

یادآور می شود که روز گذشته (پنجشنبه)  در برخی از شبکه های اجتماعی تصاویر بزرگی از پوسترهای مجتبی خامنه ای که  در برخی از خیابان ها و گذرگاه های عمومی تهران  نصب شده است را منتشر کرده اند.

در تمامی این پوستر های تبلیغاتی که در سطح شهر منتشر شده، تصویری از مجتبی خامنه‌ای در کنار پدرش با پشت زمینه پرچم ایران ترکیب و شعار “لبیک یا مجتبی ”  و “ما پیرو اهل بیت خامنه‌ای هستیم” نگاشته شده است..

در همین رابطه،   بهنام قلی‌پور روزنامه‌نگار نیز با تایید این خبر با انتشار تصاویری از این تبلیغات در صفحه توئیترش نوشت: ؛ امروز، تهران، حوالی میدان انقلاب توزیع و نصب تراکت برای رهبری #مجتبی_خامنه‌ای»

ظاهرا این اقدام حکومت به هدف آن است که ادعا کنند بیت رهبری در این جریان نقشی نداشته است ولی احتمال دیگر آن است که هدف از این اقدام ارزیابی واکنش مردم نسبت به انتصاب مجتبی به عنوان جانشین پدرش باشد .

برخی از کاربران در این باره نوشته اند: حکومت ایران برای اجرای هر هدف حکومتی ابتدا با شایعه در شبکه های اجتماعی و یا برنامه های طنز و اجتماعی در رسانه های رسمی اش قصد عادی سازی آن را دارد

آگاهان امور میگویند مدت هاست که شایعاتی درباره جانشینی مجتبی به جای خامنه ای  در محافل سیاسی در ایران جریان دارد ولی بیت رهبری و یا مقامات رسمی رژیم تاکنون واکنشی نسبت به آن نشان نداده اند .

بر اساس  آیین های اهل تشیع فردی را نمی توان به مقام رهبری دینی و ولی فقیه منصوب کرد بی آنکه مرجعیت او و صلاحیت دینی وی توسط هیاتی از مراجع ارشد دینی مورد تایید قرار گرفته باشد.