پدر مریم ملک از جان باختگان هواپیمای اوکراینی که توسط موشک های سپاه سرنگون شد، گفت: حاجی‌زاده و ظریف جنایتکارند

پدر مریم ملک در حضور اعتراضی خانواده‌های کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی که دی ماه سال گذشته هدف موشک‌های سپاه پاسداران قرار گرفت و همه ۱۷۶ سرنشین آن بر اثر اصابت این موشک‌ها کشته شدند، در دادسرای نظامی، امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران و محمدجواد ظریف را “جنایتکار نامید “، و خواهان برکناری و محاکمه همه عاملان شلیک به پرواز۷۵۲ و کشتن ۱۷۶ سرنشین آن شد.

در آستانه سالگرد هدف قرار دادن هواپیمای اوکراینی و کشتن ۱۷۶ سرنشین آن با موشک‌های سپاه پاسداران  روز گذشته(دوشنبه ) جمعی از خانواده‌های کشته‌شدگان در حضوری اعتراضی در دادسرای نظامی تجمع کردند.

پدر مریم ملک در جریان این تجمع، از منع حضور خانواده‌های کشته شدگان هواپیمای اوکراینی در روند تحقیقات اعتراض کرد و گفت: چرا قائل نیستید که «ما به عنوان اولیا دم، به عنوان جگرسوخته‌ها به عنوان کسانی که عملا مرده‌های متحرک هستیم، در تحقیق و روشن شدن حقایق مشارکت کنیم».

او از امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران به عنوان «جنایتکاری» نام برد که مانع از روشن شدن ابعاد حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی است.

پدر مریم ملک گفت: «یک مشت آدم جنایتکار چطوری ممکن است در تحقیقات شرکت داشته باشند، چاقو چه جوری می‌تواند دسته خودش را ببرد. فرمانده هوافضا که خودش تا مفرق دستش به خون فرزندان ما آلوده است آیا اجازه می‌دهد تحقیق به درستی انجام شود».

او همچنین از مقام‌های دادسرای نظامی پرسید که «چرا در این مدت، “امیرعلی حاجی‌زاده” که فرمانده هوافضاست و مسئولیت مستقیم نظامی دارد از کار برکنار نشده است».

پدر مریم ملک، فارغ التحصیل دانشگاه شریف و دانشجوی در کانادا، که همراه با ۱۷۵سرنشین دیگر هواپیمای اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران کشته شد، در بخش دیگری از سخنان خود که در جریان حضور اعتراضی خانواده‌های کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی در دادسرای نظامی بیان کرد خواهان برکناری حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران شد .

او در بخشی از سخنانش تاکید کرد که «من سینه‌ام را باز می‌کنم و می‌خواهم دستور دهید همین جا مرا بازداشت کنند، همین جا من را اعدام کنند. من بعد از بچه‌ام زندگی نمی‌خواهم، هیچی نمی‌خواهم. ما از جان گذشته‌ایم، هیچ‌کدام از ما زندگی نمی‌خواهیم».

پدر مریم ملک سخنان مقام‌های جمهوری اسلامی درباره تحقیق و رسیدگی قضایی به هدف قرار دادن پرواز۷۵۲ و کشتن ۱۷۶ سرنشین آن را “نمایشنامه” خواند و گفت: « از نظر ما تمام اینها یک نمایشنامه است».

او با اشاره به اینکه الان  تقریبا یک سال از کشته شدن ۱۷۶ سرنشین هواپیمای اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران گذشته است، گفت: «ما داریم فقط توی تاریکی زندگی می‌کنیم. دریغ از کمترین راستگویی. آن مادر عزیزی که دارد فریاد می‌زند از داغ دلش فریاد می‌زند، اما مگر  کسی شنونده است».

او در بخش دیگری از «غارت اموال کشته‌شدگان» سخن گفت و از مقام‌های سازمان قضایی نیروهای مسلح پرسید: « آقای قاضی شما بفرمایید که برای غارت وسایل بچه‌های ما چه کار کردید».

پدر مریم ملک در ادامه افزود: «وسایل بچه‌های ما که تحت تصرف نیروی انتظامی و کلانتری بوده کجاست؟ چرا موبایل‌هایشان را خرد کردند، یادگاری بچه‌های ما کجاست».