پرزیدنت ترامپ:از رهبران ایران بسیار ممنون می‌شوم اگر از جان این مرد جوان، نوید افکاری، بگذرید و اعدامش نکنید. متشکرم.

پرزیدنت  ترامپ، در واکنش به صدور و تایید حکم اعدام نوید افکاری، در توییتی با تاکید بر اینکه این جوانان و دیگر معترضان به گرانی و تورم اعتراض داشتند، از رهبران رژیم  اسلامی خواست که او را اعدام نکنند.

پرزیدنت  ترامپ، در ادامه پیام خود  با اشاره به اقدام قوه قضاییه حکومت اسلامی در صدور حکم اعدام برای نوید افکاری، گفت: «تنها جرم نوید افکاری، کشتی‌گیر محبوب ۲۷ ساله، شرکت در تظاهرات ضد دولتی بوده است».

ترامپ در ادامه نوشته است که نوید افکاری و دیگر معترضان تنها جرمشان این بوده که به وضعیت رو به وخامت اقتصادی و تورم اعتراض داشتند»

پرزیدنت ترامپ همچنین خطاب به رهبر جمهوری اسلامی نوشت:

پیش از پیام پرزیدنت ترامپ،  کاربران توییتر شامگاه سه‌شنبه کارزاری را در اعتراض به صدور و تایید حکم اعدام نوید افکاری آغاز کردند و خواهان لغو فوری این حکم شدند.

نهادهای حقوق بشری در ایران می‌گویند:  نظام به شکل عادلانه به اتهامات رسیدگی نمی‌کند و بعضاً افرادی بی‌گناه محاکمه و حتی اعدام شده‌اند. برای نمونه نظام ایران در دهه شصت هزاران نفر را که محکومیت زندان داشتند، اعدام کرد.

در همین رابطه شماری از  مسئولان آمریکایی، نیز گفته اند که رژیم ایران ثروت کشور خود را به جای مردم ایران، صرف حمایت از گروه‌های تروریستی و برهم زدن ثبات در خاورمیانه می‌کند.

ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته‌است.