پرزیدنت ترامپ:با وجود تلاش برای پایان دادن به جنگهایمان ممکن است رژیم ایران ما را مجبور به آغاز جنگ تازه ای کند

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در سخنانی تاکید کرد که آمریکا به دنبال «وارد شدن به جنگ» نیست، و به رژیم اسلامی هشدار داد اگر خطایی از آن سر بزند، به شدت با آن رژیم برخورد خواهد شد.

پرزیدنت دونالد ترامپ در حاشیه جلسه کابینه به خبرنگاران گفت: «درست در زمانی که من در تلاش برای پایان دادن به جنگ‌های‌مان هستم ممکن است مجبور به آغاز جنگ دیگری شویم. ما حالا از لحاظ آمادگی در بهترین وضع هستیم. اگر ایران کاری کند، ضربه‌ای بی‌سابقه خواهد خورد. ما گزینه‌هایی را در دست بررسی داریم.»

پرزیدنت ترامپ از زمان کارزار انتخاباتی خود و پس از ورود به کاخ سفید تیز جنگهای ایالات متحده در عراق و افغانستان را هزینه بردار و بی نتیجه برای این کشور خوانده و در همین راستا در روزهای گذشته دستور خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در شمال این کشور را صادر نمود و همین امر سبب هجوم ارتش ترکیه به این منطقه شد که پس از آن نیروهای کرد از مناطقی که در اختیارشان بود به مسافت ۳۲ کیلومتر عقبنشینی کردند.

درباره رژیم اسلامی نیز زمانیکه رژیم پهپاد آمریکایی را سرنگون نمود تنها دقایقی پیش از حمله ایالات متحده به نقاطی از ایران ترامپ دستور این حمله را لغو نمود.

رئیس جمهوری آمریکا در این زمینه همچنین گفت: «ما داریم خیلی کارها می‌کنیم و دلیل ندارد وارد جنگ های ناتمام شویم. من شعارم در انتخابات این بود که نیروهایمان را به خانه بازمی‌گردانم. حامیان من در دالاس از دو چیز خیلی راضی بودند: یکی این که دیوار را تمام می‌کنیم و دیگر این که نیروهایمان را به خانه می‌آوریم.»

پرزیدنت ترامپ در همین حال بر این نکته تاکید گذارد که با وجود اینکه وی تمایلی به آغاز یک چنگ جدید ندارد اما  احتمال وارد شدن به یک جنگ جدید را رد نکرد و گفت:احتمال دارد مجبور شویم به یک جنگ جدید وارد شویم.

سران رژیم اما این ادعا را مطرح می کنند که ایالات متحده توان وارد شدن به یک جنگ تمام عیار با آنها را ندارد و از رویارویی با آنها یم دارد و درست بودن ادعای خود را پشیمانی پرزیدنت ترامپ دقایقی پیش از حمله به ایران میدانند و پس از آن حمله به تاسیسات نفتی عربستان که در این مورد هم ایالات متحده واکنشی را که انتظار می رفت نداشت.

گفتنی است دولت اسراییل و شخصیت های سیاسی این کشور نیز از مواضع متناقض پرزیدنت ترامپ در قبال ایران ناراضی هستند.

2 دیدگاه‌

  1. ایشون هیچوقت اینکار را نخواهد کرد ، چون هیچکس مرغ تخم طلای خودش را نمیکشد ، تمامی اقدامات رژیم ایران در جهت منافع مالی ترامپ میباشد
    به راحتی و در سه سوت نفت امریکا به هند ، کره و ژاپن به جای نفت ایران داره فروخته میشه فقط و فقط هدف همین بود ، بیچاره مردم ایران ( ثانیه به ثانیه داریم بدبختر میشیم )

  2. چه فایده متنی بخوای درست و باب حرف های واقعیت بزنی بعدش بهت پیام میدن آقو شما پیامت مشکل داره برو پی کارت آقو. فقط متنی رو تو‌پاسخ اا میزارن که از واقعیت به دور باشه یا پاچه خاری اونا رو بکنب و هر چی بدبخت تر میشی لب خندون بزنی بگی ما مگه مشکلی داریم. ما آقایونی داریم که آقا زاده میشن و هستن. بیخیال
    بریم پی کار خودم تا بهت نگفته شد. اینم بگم من هیچوقت از کشور های دور مثل اروپایی ها یا آمریکای ها اصلا خوشم‌نمیاد جنگی راه بیفته و اونا کشته بشن.

Comments are closed.