پرزیدنت ترامپ: تحریم های نفتی بر علیه حکومت ایران کامل اجرا می شود؛ جان کری توصیه بدی به حکومت ایران کرد

پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۲۲ آوریل در واکنش به عدم تمدید معافیت خرید نفت از ایران با انتشار پیامی در توییتر نوشت: «عربستان سعودی و سایر اعضای اوپک در راستای اجرای کامل تحریم‌ها علیه بخش نفت ایران، تفاوت در تأمین نفت را جبران خواهند کرد.»

پرزیدنت ترامپ در ادامه توییتر خو نوشت: «جان کری و همه کسانی که به او برای کشاندن آمریکا به توافق بسیار بد هسته‌ای کمک رساندند، توصیه خیلی بدی به ایران کرده‌اند.»

پرزیدنت ترامپ در پایان نوشت: «نقض بزرگ قانون لوگان؟»

جرج لوگان سیاستمداری اهل ایالت پنسیلوانیا بود که اقدامات بدون اجازه‌اش برای پایان دادن به جنگ فرانسه و آمریکا به «قانون لوگان مصوب سال ۱۷۹۹» منجر شد. این قانون دیپلماسی آزادانه در آمریکا را غیرقانونی کرد.

بعد از خروج آمریکا از برجام، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با جان کری، وزیر خارجه سابق آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد. ترامپ با پیش کشیدن قانون لوگان، به این دیدار اشاره دارد.

پس از خروج ایالات متحده از توافق اتمی موسوم به برجام از ماه نوامبر ۲۰۱۸ تحریم خرید و فروش نفت ایران اجرایی شد.

ایالات متحده با اجرایی کردن خرید و فروش نفت ایران بارها اعلام کرد که قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برساند.

اما پس از اجرایی شدن تحریم خرید و فروش نفت ایران به هشت کشور از طرف ایالات متحده معافیت از تحریم خرید و فروش نفت ایران داده شد که موعد این معافیت در روز دوم ماه مه به پایان خواهد رسید.

اکنون ایالات متحده رسماً اعلام می‌کند که قصد ندارد بار دیگر این معافیتهای اعطا شده به هشت کشور خریدار نفت ایران را تمدید کند و همانطور که پرزیدنت ترامپ اعلام کرد آمریکا در تصمیم خود برای به صفر رساندن فروش نفت ایران مصمم می باشد.

 

2 دیدگاه‌

  1. درود بر اسراییل، این تحریم نفت برای رژیم آخوندی باید خیلی زودتر صورت می گرفت و همزمان همه راههای دور زدن تحریم وپول شویی که رژیم آخوندی در ان تخصص بالایی دارد ، اگر بسته میشد حالا مردم اسراییل و خاورمیانه نفس راحتی میکشیدند ولی متاسفانه خیلی تعلل صورت پذیرفت وحتی اوباما با اشتباهات جبران ناپذیر کمکهای بزرگی به رژیم آخوندی کرد که منجر به قدرت گرفتن تروریستها در خاورمیانه توسط رژیم ضدبشری آخوندی شد ، الان از اسراییل میخواهیم باهمه توان در کنار آمریکا بایستد وبا نفوذاطلاعاتی در خاورمیانه به امریکا کمک کند تا رژیم ملاها نتوانند از راههای پول شویی و قاچاق و ..تحریم ها را دور بزنند و خدای نکرده به بمب اتمی دست بیابند که در آن صورت همه جهان روی آسایش نخواهد دید با آرزوی اینکه همه جهان در کنار آمریکا بایستد وجلوی رژیم یاغی آخوندی را بگیرند .جاویدان اسراییل وپاینده ایران

  2. تا میتوانید رژیم پلید و دغکار جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده و جلوی گردن کلفتی و زور و نفاق و ترور و ظلم را بگیرید.شعار امسال اقای دونالد ترامپ محبوب باید برای سال ۲۰۱۹ این باشد .Free_Iran

Comments are closed.