پرزیدنت ترامپ:جنگ با ایران زیاد طول نخواهد کشید

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه در گفت‌وگو با بخش تجاری شبکه خبری فاکس در مورد احتمال وقوع جنگ بین ایالات متحده و ایران گفت: «امیدوارم پیش نیاید اما اگر اتفاقی بخواهد بیفتد ما در موضعی بسیار قوی قرار داریم».

دونالد ترامپ همچنین هشدار داد که در صورت وقوع درگیری بین دو کشور، «جنگ زیاد طول نخواهد کشید».

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه اظهار داشت: در صورتی که ایالات متحده به ایران حمله کند نیروی زمینی ارتش ایالات متحده وارد خاک ایران نمی‌شود و «سربازها پا بر زمین نخواهند گذاشت»​.

شب گذشته آقای منشه امیر در برنامه رمز پیروزی در کانال یک در تحلیل و تفسیری در رابطه با چگونگی حمله نظامی ایالات متحده به ایران گفته بود که ایالات متحده در صورت حمله نظامی به هیچ عنوان نیرو و سرباز در خاک ایران پیاده نخواهد کرد.

قسمتی از تفسیر منشه امیر:

پرزیدنت ترامپ در ادامه سخنانش در رابطه با علی خامنه ای گفت:«رهبر رژیم فرد باهوشی نیست».

روز دوشنبه پزیدنت ترامپ با صدور فرمانی شخص علی خامنه ای و تمام اطرافیان و اموال او را مورد تحریم قرار داد.

در طرف مقابل علی خامنه ای در سخنان امروز خود (چهارشنبه) به تحریک نظامی علیه ایالات متحده روی آورد و ادعا کرد که چون آمریکا از قدرت نظامی کوبنده رژیم ایران هراسناک است، می خواهد از طریق انجام گفتگوهای سیاسی موجب تضعیف رژیم ایران گردد.

خامنه ای با لحن غرورآمیزی ادعا کرد که چون ایالات متحده از نظر نظامی خود را ضعیف تر از رژیم ایران می داند، به جای جنگ با این کشور، می خواهد از طریق مذاکرات سیاسی وارد شود.

علی خامنه ای در حالی ادعا می کند که ارتش و نیروی نظامی رژیم قویتر از ایالات متحده است که مارشناسان نظامی در جهان اذعان دارند که ارتش ایالات متحده اولین ارتش قدرتمتد و منظم در جهان را دارا می باشد و روز گذشته پرزیدنت ترامپ در این باره گفته بود: ایالات متحده آمریکا قوی‌ترین قوای نظامی جهان را – با فاصله زیاد با دیگران – در اختیار دارد که فقط طی دو سال گذشته، ۱.۵ تریلیون دلار روی آن سرمایه‌گذاری شده است

تنش میان رژیم اسلامی و آمریکا به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسیده است و کارشناسان سیاسی و نظامی احتمال یک جنگ و درگیری نظامی را بسیار زیاد ارزیابی می کنند.

 

یک دیدگاه

  1. سید علی خامنه ای وسایر شرکای مفسد و دزد وجنگ افروز جمهوری اسلامی ایران (( تاریخ مصرفتان)) تمام شده است و راهی جز مرگ ونابودی ندارید زیرا فقط وفقط وفادار سازمان مافیای مذهبی بوده اید که به آن خدمت میکردید ونه به مردم ایران و نه به خدای واحد.

Comments are closed.