پرزیدنت ترامپ:حکومت ایران متلاشی شده است؛ رهبران ایران می‌کوشند ناآرامی‌ها را در سراسر کشور خاموش کنند

وقتی من رئیس جمهوری شدم، به اوضاع نگاه کردم و پرسیم چطور می‌شود ایران را متوقف کرد؟ و کسی نتوانست جوابم را بدهد. من دست به این اقدام زدم و آنها متلاشی شده‌اند، متلاشی شده‌‌اند.”

شامگاه گذشته، رئیس جمهوری آمریکا بخشی از سخنرانی خود در ایالت می‌سی‌پی را به توافق هسته‌ای با ایران اختصاص داد. وی گفت: “من ایالات متحده را از توافق وحشتناک اتمی [با ایران] خارج کردم و ایران حالا کشوری کاملا تغییر یافته است.” وی توضیح داد: ” آنها [رهبران ایران] می‌کوشند ناآرامی‌هایی را در سراسر کشور خاموش کنند.”

رئیس جمهوری آمریکا در مورد دلیل تصمیم خود به خروج از برجام گفت: “وقتی من رئیس جمهوری شدم، به اوضاع نگاه کردم و پرسیم چطور می‌شود ایران را متوقف کرد؟ و کسی نتوانست جوابم را بدهد. من دست به این اقدام زدم و آنها متلاشی شده‌اند، متلاشی شده‌‌اند.”

دونالد ترامپ گفت: “ما از شر آن توافق خلاص شدیم، چه طور ما به آنها ١۵٠ میلیارد دلار پول دادیم برای هیچ و پوچ، به آنها یک و نیم میلیارد پول نقد دادیم، برای هیچ!”

در سخنرانی اخیر خود در مجمع عمومی سازمان ملل مقامات جمهوری اسلامی را متهم کرد که پولی را که آزاد شده بود به جای اینکه صرف بهبود شرایط و رفاه مردم ایران بکنند، برای حمایت از حکومت سوریه و به گفته او “بی‌ثبات سازی منطقه”، “حمایت از تروریسم”، “سرکوب” و “پرکردن جیب‌های خودشان” به کار بردند.

در مورد پرداخت پرداخت پول نقد به ایران که همزمان با آزادی چند ایرانی دوتابعیتی از زندان‌های ایران صورت گرفت نیز دونالد ترامپ دولت سابق ایالات متحده را متهم کرده است که با “پرداخت باج” به جمهوری اسلامی، “گروگان‌ای آمریکایی” را آزاد کرد.

پرزیدنت ترامپ روز ۱۸ اردیبهشت از قرارداد اتمی برجام خارج شد و پس از آن تحریم های معلق شده بر علیه جمهوری اسلامی بازگشته و دور اول تحریم ها از روز ۱۵ مرداد آغاز شد و دور دوم تحریم ها از روز ۱۳ آبان اجرایی میشود که صنعت نفت و بانک مرکزی ایران را هدف قرار میدهد.

3 دیدگاه‌

  1. فاشیستهای اشغالگر ایران از تحریم ها سود می برند، اجناس را گران می کنند و دلیلش را آمریکا و تحریم ها می گویند. کوماندوهای اسراییل به مقر خامنه‌ای ای و سپاه جنایتکار حمله کنند و آنها را دستگیر و در دادگاهی بین المللی محاکمه کنند. دنیا و ایران از شر فاشیست های مافیایی اشغال گر رها می شوند. حزب الله ، داعش و همه گروه های تروریستی سر در لانه این جنایتکاران دارند.

Comments are closed.