پرزیدنت ترامپ:در ارزیابی دوباره اعلام کرد در صورت پیروزی، اولین تماس از رهبران ایران خواهد بود؛ معامله خواهیم کرد

پرزیدنت ترامپ در یک سخنرانی در ایالت پنسیلوانیا در موضوع سیاست خارجی بار دیگر به ایران اشاره کرد و گفت:  ما بدترین تروریست، عامل کشتار جمعی و تروریست برای خیلی از نسل‌ها را از بین بردیم. سلیمانی که خیلی از نیروهای نظامی و خیلی از مردم را کشته بود، اکنون مرده است. من از توافق فاجعه‌بار هسته‌ای دولت قبلی با ایران خارج شدم. در ضمن،وقتی که ما پیروز شویم، اولین تلفنی که خواهم داشت ازسوی سران ایران خواهد بود و آن‌ها خواهند گفت بیایید معامله کنیم.

رئیس جمهوری ایالات متحده با اشاره به اینکه اقتصاد ایران به خاطر تحریم‌های آمریکا شرایط بدی دارد، گفت: شاخص تولید ناخالص داخلی آنها اکنون تا منهای ۲۷ پائین آمده است. هیچکس چنین چیزی نشنیده است. من این را نمی‌خواهم ومی‌خواهم که وضعیت‌شان خوب باشد ولی آنها نمی‌توانند سلاح هسته‌ای داشته باشند. من می‌خواهم خوب و قدرتمند باشند و کشور بزرگی داشته باشند.

پرزیدنت ترامپ در جریان دو گردهمایی انتخاباتی جداگانه در دو ایالت مختلف نیز به ایران اشاره کرد. او در فلوریدا گفته بود: « وقتی ما (انتخابات را) ببریم، نخستین تماسی که من دریافت خواهم کرد، از طرف ایران خواهد بود، چون اقتصاد آنها به دلیل تحریم‌ها سمت جهنم می‌رود، و آنها خواهند گفت که بیایید توافق کنیم. اولین تماس تلفنی من، اگر ما ببریم، از طرف رهبر ایران خواهد بود که می گوید بیایید توافق کنیم. اقتصاد آنها تکه پاره شده است. تولید ناخالص داخلی آنها اکنون ۲۷ درصد پایین رفته است».