پرزیدنت ترامپ:دولت اوباما به ۲۵۰۰ مقام حکومت ایران اجازه اقامت داد.

پرزیدنت ترامپ ساعاتی پیش در حساب توییتری شخصی خود، با انتشار توییتری عنوان کرد: در زمانی که دولت اوباما مشغول بستن قرارداد وحشتناک( توافق هسته ای ایران با ۶ کشور اروپایی و آمریکا) با جمهوری اسلامی بود به ۲۵۰۰ ایرانی از جمله مقامات حکومت ایران شهروندی آمریکا را داده است. و در انتهای توییتر خود نوشت: این کار چقدر بزرگ و بد است؟

این جدیدترین اظهارنظر پرزیدنت ترامپ در حالی عنوان می‌شود که چندیست کمپینی به راه افتاده و خواستار رسیدگی به  پرونده های اقامت آقازاده‌ها و وابستگان حکومت اسلامی در آمریکا می باشد.

چند روز پیش از این آخوند مجتبی ذوالنور نماینده قم در سخنانی گفته بود: یکی از بندهای محرمانه برجام اعطای ۲۵۰۰ عدد گرین کارت آمریکا برای مسئولین کشور و خانواده آنان بود. .اوباما یک لیست ۲۵۰۰ نفره از ما خواست تا به همه آنها گرین کارت آمریکا بدهد. بین مقامات عالی کشور- وزرای سابق و فعلی و حتی مقامات نظامی ما مسابقه ای برای گنجاندن اسم خود و خانواده شان در این لیست در گرفته بود.

دیروز نیز وزیر علوم حکومت اسلامی این خیر را تکذیب کرد که در فضای مجازی منتشر شده بود و خبر از اخراج وابستگان حکومت اسلامی که تحت عنوان  دانشجو در آمریکا زندگی می‌کنند، می داد.

اما با انتشار توییتر تازه پرزیدنت ترامپ درباره ۲۵۰۰ نفری که در طول بستن قرارداد اتمی از سوی دولت اوباما به آنها اجازه اقامت آمریکا داده شده است.این احتمال قوت پیدا می کند که امکان دارد در آینده نزدیک دولت پرزیدنت ترامپ خواهان بازبینی پرونده های اقامت این ۲۵۰۰ نفر شود.

در ادامه گزارش های فاکس نیوز در مورد حضور خانواده های مقامات جمهوری اسلامی در آمریکا این شبکه می گوید: چندین تن از فرزندان مقامات کنونی و پیشین ایران در ایالات متحده زندگی می کنند. از جمله به علی فریدون پسر حسین فریدون برادر و دستیار ویژه حسن روحانی و فاطمه اردشیر لاریجانی دختر علی لاریجانی رئیس مجلس اشاره شده است.

سعید قاسمی نژاد از پژوهشگران بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها( یک موسسه تحقیقاتی در واشنگتن) می گوید: بسیاری از ایرانی‌های عادی از اینکه فرزندان مقامات رژیم در ایالات متحده زندگی و کار می کنند شگفت زده و احساس می کنند به آنها خیانت شده است.

میدانیم رژیم جمهوری اسلامی که پرچم آمریکا را در هر فرصتی به آتش میکشد و فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهد در همان حال سران همین حکومت  فرزندانشان را برای تحصیل و خوشگذرانی به آمریکا و اروپا می فرستند و خودشان هم که بیمار می شوند و ساده ترین مشکل را دارند به جای توسل به امامان شان و طلب شفا از آنها به بهترین بیمارستان های اروپا و آمریکا مراجعه می‌کنند.

سعید قاسمی نژاد می‌گوید: مقام‌های رژیم شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند اما بچه های خود را به امریکا میفرستند جایی دورتر از جهنمی که خود در چهار دهه گذشته در ایران برای مردم ایران درست کردند.

فاکس‌نیوز اطلاعات بیشتری درمورد شهرهایی که آقازاده ها در آنها زندگی می کنند و یا وضعیت مهاجرتی علی فریدون و فاطمه اردشیر لاریجانی ارائه نکرده است و گزارش آن مشخص نیست آیا آنها با گرین کارت در آمریکا به سر می برند یا تابعیت و گذرنامه آمریکایی دارند.