پرزیدنت ترامپ: دو دوست بزرگ ما، اسرائیل و پادشاهی بحرین، بر سر یک معامله صلح با هم به توافق رسیدند

 

پرزیدنت ترامپ با انتشار پیام توییتری، از پیوستن بحرین به طرح صلح میان کشورهای عرب و اسرائیل خبر داد.

پرزیدنت ترامپ در پیام توییتری خود نوشت: «امروز، یک دستاورد تاریخی دیگر به دست آمد! دو دوست بزرگ ما، اسرائیل و پادشاهی بحرین، بر سر یک معامله صلح با هم به توافق می رسند – دومین کشور عرب که در سی روز گذشته، با اسرائیل صلح می کند!»

بحرین دومین کشور عرب است که قرارداد صلح با اسرائیل را امضا میکند.

روز دوشنبه در کاخ سفید و با حضور امیر امارات و نخست وزیر اسرائیل، قرارداد صلح میان امارات متحده عربی و اسرائیل نهایی و رسمی خواهد شد.  قرار است سلمان بن حمد آل خلیفه، ولیعهد بحرین روز دوشنبه چهاردهم سپتامبر به واشنگتن سفر کند. طبق بیانیه مشترک سه کشور، مقامات بحرین در آیین امضای سند عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات عربی متحده در روز سه‌شنبه هفته آینده شرکت خواهند کرد.

پس از اعلام صلح میان امارات و اسرائیل خامنه‌ای، رهبر حکومت اسلامگرای ایران، امارات را به خیانت به جهان اسلام متهم کرده بود. اکنون بحرین نیز به این صلح پیوسته و انتظار میرود در هفته های پیش رو و پیش از انتخابات آمریکا، کشورهای عرب دیگری به این طرح بپیوندند.

رژیم ایران که علاوه بر فروپاشی اقتصادی، در عرصه جهانی و منطقه ای نیز در انزوای کامل قرار دارد، اکنون در یک تنگنای تازه یعنی صلح گسترده و پایدار اعراب و اسرائیل قرار گرفته است.