پرزیدنت ترامپ:روز دوشنبه تحریم های جدیدی بر علیه رژیم ایران اعمال خواهیم کرد

پرزیدنت ترامپ درباره اینکه حریم های جدید تدر چه زمینه ای هستند توضیح بیشتری نداد

پرزیدنت ترامپ ساعتی قبل با انتشار توییتر در صفحه توییتر خود  قرارداد اتمی موسوم به برجام که توسط اوباما و دیگر قدرت های جهانی با رژیم اسلامی به امضا رسید را بار دیگر زیر سوال برد و این اقدام باراک حسین اوباما را وحشتناک توصیف کرد و به شدت از ان  انتقاد نمود.

وی همچنین  خبر از تحریم های بیشتری داد که از روز دوشنبه بر علیه رژیم اسلامی اجرایی خواهد شد.

پرزیدنت ترامپ نوشت، «ایران نمی‌تواند تسلیحات هسته‌ای داشته باشد! با طرح وحشتناک اوباما، آنها در فاصله کوتاهی فقط در چند سال در مسیر خود به سمت [سلاح] هسته‌ای قرار می‌گرفتند، و راستی‌آزمایی موجود هم قابل قبول نیست.»

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد، «ما روز دوشنبه تحریم‌های عمده بیشتری را علیه ایران اعمال می‌کنیم. مشتاق روزی هستم که تحریم‌های ایران لغو شود، و آنها بتوانند بار دیگر کشوری سازنده و مرفه باشند. هر چه زودتر، بهتر!»

پرزیدنت ترامپ در حالی خبر از تحریم های جدید بر علیه رژیم ملایان می دهد که روز شنبه در گفتگوی خود با خبرنگاران در کاخ سفید گفته بود: ایالات متحده هرگز به حکومت ایران اجازه نخواهد داد که به جنگ افزار هسته ای برسد» و گفت: «اگر آنها  این را بپذیرند، کشوری ثروتمند خواهد داشت. آنها بسیار خوشبخت خواهند بود و من بهترین دوست آنان خواهم شد».

آنگونه که به نظر می رسد تحریم هایی که پرزیدنت ترامپ از آن خبر داده است، جایگزینی برای حمله نظامی است که در آخرین دقایق توسط او باطل گردید.

برخی محافل سیاسی می‌گویند که حتی مایک پمپئو وزیر امور خارجه و جان بولتون مشاور امور امنیت ملی کاخ سفید، از این که پرزیدنت ترامپ در آخرین لحظه از اجرای حمله به سه پایگاه سپاه پاسداران جلوگیری کرد، ناخرسند هستند.

 

4 دیدگاه‌

  1. رژیم کثیف و ضد بشری و حیوان صفت جمهوری اسلامی را نه با جنگ و نه با موشک و نه با مذاکره و نصیحت میتوان سر عقل آورد و تازه جنگ و ستیز و دشنام آخوندها را پرخاشگرتر و پرروتر میکند!تنها راه حلی که زود جواب میدهد و دم و زبان جمهوری اسلامی را کوتاه می کند و منجر به سقوط رژیم آخوندی میشود فقط تحریم شدید تا سر حد مرگ خامنه ای است و بس!ما مردم ایران حاضریم آنقدر تحریم شدید شود که به نان خشک خوردن بیفتیم ولی خیالمان راحت باشد که با این تحریم های شدید بالاخره حکومت خامنه ای ساقط خواهد شد….!

  2. تکراراعمال مجرمانه بین المللی رژیم واشنگتن هیچ وجاهتی به آن نمی بخشد. بلکه یک فرصت است برای رها شدن ایران ازاقتصاد نفتی ومصرف گراودیگر گرایش های لیبرالی. ضمناً نظر به این که نیروی تروریستی “سنتکام” قبلاً حتی باوجود نظارت های FATFوزیرچشم انواع واقسام نظارت های دیگر بین المللی دواعش راسال ها ازلحاظ مالی ونظامی درمنطقه وسراسردنیا مجهز نموده است (سندش هم رقم کذایی است که ترامپ گفته درمنطقه دورریختیم!) وباتوجه به این که تروریست های سنتکام به تسلیحات اتمی وکشتارجمعی هم مجهز می باشند، مسأله “خلع سلاح اتمی” رژیم واشنگتن ابعاد مهم تری پیدامی کند. بخصوص که ممکن است این رژیم درادامه ی “مانورهای متقلبانه” اش برای دورزدن تمامی عهدنامه ها وقواعد وعرف های بین المللی (حتی قواعدآمره) وتلاش برای بسط وتوسعه دیکتاتوری مدرن ازطریق یک جانبه گرایی، بخواهد دواعش وامثال آن ها را به تسلیحات اتمی کنترل شده مجهزنماید تادنیا رابترساند. زیرا ازهمین حالا هم باحرف های دوپهلو ملت ایران را به حمله هسته ای تهدید نموده است غافل از این که اگر نبردهسته ای دردنیا راه بیفتد حتماً رژیم واشنگتن ازهمه بیشتر آسیب خواهد دید.

Comments are closed.