پرزیدنت ترامپ:صلح میان اعراب و اسراییل سبب می شود که خاورمیانه جدیدی را شاهد باشیم

پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه در مراسم رسمی امضای توافقنامه صلح میان امارات متحده عربی و بحرین با اسرائیل طی سخنانی این روز را یک روز تاریخی نامید و آن را سرآغاز طلوع صلح و آشتی در خاورمیانه دانست.

ترامپ گفت:ما امروز اینجا هستیم که بعد از ده ها نفاق و جنگ مسیر تاریخ را عوض کنیم  ما می‌خواهیم سرآغاز یک خاورمیانه تازه را گرامی بداریم.

به لطف  شجاعت رهبران سه کشور ما یک قدم بزرگ به سوی آینده برمی‌داریم که همه مردم در رونق و کامیابی و صلح زندگی کنند.

این رهبران با بینش درخشان خود اولین مرحله از توافق صلح بین اسرائیل و این کشورهای عرب  صورت پذیرفت.

در گذشته دو توافق بوده در حالی که ما در یک ماه به دو توافق بزرگ دست پیدا کردیم و باز هم توافق های دیگری وجود خواهد داشت.

اسرائیل و  امارات متحده عربی و بحرین سفارتخانه ها ی خود را باز خواهند کرد و سفیر تبادل خواهند کرد و همکاری با یکدیگر را آغاز خواهند کرد تا بتوانند شریک هایی باشند در طیف مسائل مختلف از جهانگردی تا تجارت تا امور بهداشتی و امنیتی با یکدیگر دوست خواهند بود و این توافق اجازه می‌دهد که مسلمانها گرداگرد جهان از اماکن مقدس در اسرائیل دیدن کنند و به آرامش دست به دعا بردارد.

من به شما تبریک میگویم به خاطر این دستاورد فوق العاده

مسجد الاقصی تمام مدت مورد حمله قرار می گرفت این دروغها و دشمنی ها  از یک نسل به یک نسل دیگر انتقال پیدا می‌کرد و یک دور خشونت و ترور را ایجاد کرد و نتایج آن در سراسر دنیا دیده شد.

این صلح و توافق نشان می‌دهد که ما از برداشت‌های غلط گذشته بیرون آمده ایم و در مسیر تازه و درست تاریخ قرار  خواهیم گرفت.

به زودی کشورهای دیگری خواهند بود که روند صلح را با اسرائیل ادامه خواهند داد.

مردم خاورمیانه دیگر اجازه نخواهند داد که به بهانه تنفر از اسرائیل به دنبال افراط گرایی و ترور بروند و دیگر اجازه نخواهند داد که سرنوشت کلی منطقه از آنها گرفته شود.