پرزیدنت ترامپ:نسبت به مشخص شدن عامل حملات به عربستان و شرایط،آمریکا آماده اقدام نظامی است

پرزیدنت ترامپ در واکنش به حملات پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی عربستان، گفت: ایالات متحده آماده اقدام نظامی است؛

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه با انتشار توییتری در این باره نوشت:ایالات متحده آماده اقدام نظامی است اما بسته به این‌که عامل این حملات تایید شود و این‌که تحت چه شرایطی باید دست به اقدام زد.

روز شنبه خبرگزاری های عربستان از حمله به وسیله پهباد به تاسیسات نفتی آرامکو متعلق به این کشور خبر دادند.

در پی این حمله پهبادی آتش سوزی هایی در این پایگاه نفتی عربستان سعودی رخ داد.

ساعتی پس از آغاز این حریق در بامداد روز شنبه، وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای از مهار آتش‌سوزی در این دو سایت خبر داد.

شبه نظامیان شیعه حوثی یمن که وابسته به رژیم اسلامی ایران هستند مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفته و اعلام کردند که این اقدام با ده پهپاد انجام شده است.

این گروه تهدید کرد که عملیات بعدی شدیدتر و وسیع‌تر خواهد بود.

در پی این حمله پرزیدنت ترامپ تلفنی با ولیعهد عربستان گفتگو کرده و این حمله را محکوم نمود.

پرزیدنت ترامپ در ادامه توییتر امروز(دوشنبه)نوشت:دلایلی وجود دارد که باور کنیم مقصر را می‌شناسیم، بسته به تایید (این‌که عامل حملات کیست) آماده اقدام نظامی هستیم».

روز یکشنبه وزیر امورخارجه ایالات متحده آشکارا رژیم اسلامی ایران را عامل اصلی این عملیات خرابکارانه معرفی کرد.

مایک پومپئو با انتشار توییتری نوشت: تهران در پشت حدود ۱۰۰ حمله به عربستان سعودی قرار دارد،

وی در ادامه توییتر خود نوشت:این در حالی است که روحانی و ظریف وانمود می‌کنند در حال توسل به دیپلماسی هستند. در میانه تمام درخواست‌ها برای کاهش تنش، ایران اکنون حمله بی‌سابقه‌ای به منبع تامین انرژی جهان انجام داده است.

پومپئو همچنین نوشت:هیچ مدرکی و نشانه‌ای در دست نیست که این حملات از یمن صورت گرفته است.

وزارت خارجه رژیم اسلامی ایران نیز به این سخنان وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد و گفت::اینگونه اظهارنظر‌ها و اقدامات بیشتر شبیه برنامه‌ریزی سازمان‌های مخفی و اطلاعاتی برای تخریب وجهه کشوری به منظور زمینه‌سازی برای اقداماتی در آینده است.

توییتر روز دوشنبه پرزیدنت ترامپ که در آن از احتمال اقدام نظامی ایالات متحده سخن گفته است پس از منتشر می شود که روز شنبه سناتور پرنفوذ جمهوری خواه گراهامکه ارتباط نزدیکی نیز با ترامپدارد گفت:زمان آن فرا رسیده که در تلافی حملات رژیم ایران تاسیسات نفتی و هسته ای آنها را بمباران کنیم.

پرزیدنت ترامپ در انتهای توییتر خود هرگونه اقدام نظامی را از سوی ایالات متحده منوط به اظهار نظر رسمس دولت عربستان درباره غامل این حمله ها دانست و نوشت: اما منتظریم پادشاهی [سعودی] بگوید به باور آن‌‌ها چه کسی عامل حملات بوده، و این‌که تحت چه شرایطی باید دست به اقدام زد».

کمتر از یک ماه پیش حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی از حمله پهپادی به میدان گازی «الشیبه» در شرق عربستان خبر داده بودند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که در پی این حمله صادرات نفت عربستان به شدت کاهش یافته و  این حملات باعث شده است تولید نفت عربستان سعودی پنج میلیون بشکه در روز کاهش یابد و تقریبا به نصف برسد.

 

 

4 دیدگاه‌

 1. اخراج بولتون اینها را مطمئن تر کرد که در هر شرایطی هدف حمله نظامی قرار نخواهند گرفت و لذا با اعتماد بیشتر به عربستان حمله کردند.
  حکام ایران تقریبا مطمئن شده اند که آمریکا از آنها می ترسد ، پس هم در داخل و هم در خارج جری تر شده اند .

 2. خواهشا ایران را بمباران نکنید چون اخوندها ایرانیها را میکشند و بعد میگویند امریکا کرد. در ضمن همانطوری که خمینی گفت «جنگ یک نعمت است برای ملاها!»

  ریشه این اخوندها را میشود با تحریم های زیاد بر فروش نفت خشک کرد، چرا که مانند علف هرز در ایران پراکنده اند.
  اگر ایران را امریکا و اسراعیل بخواهند بمباران کنند که اخوندها را از میان بردارند پس انها باید تمام ایران را بمباران کنند. این خواسته ایرانیان واقعی نیست.

  فروش نفت در عرض چهل سال اخیر تنها اب حیات برای علف های هرز اخوندی بوده است.

 3. سلام

  هر بچه ای میدونه کار رژیمه, موشکهای کروز مستقیم از ایران شلیک شده, پس معطل چه هستی؟ ۴۰ سال با هیولا مماشات کردید انداختید به جان ملت ایران و خوشحال هم بودید ولی نمی دانستید به گرگ وقتی گرگ شود خواجه را در امان نخواهد گذاشت, تازه اولشه, با هیتلر هم ماماشات کردند تا تبدیل به یک هیولا شد, انگار تاریخ دوباره داره تکرار میشه, ۷۵ درصد مسلمانها با ۱ دلار در روز زندگی میکنند و ۸۰ درصدشان بیسوادند(جایی خونده بودم) اینها همه هیزمهای خشک هستند برای بنیاد گرایی اسلامی, باز هم تعلل کنید تا به بمب اتم دست پیدا کنه باور کنید بلایی بسرتان خواهد اورد که در خواب هم نمی دیدید. راه حل فقط و مطلقا فقط برسمیت شناختن الترناتیو مقاومته, هیچ راه دیگر متصور نیست.

 4. نمیدونم چراانقدرهمه باهم رودربایستی دارن.تنهاگروهی که انگیزه لازم وکافی رودرانجام این عملیات داشته ، جمهوری اسلامیه.خودشون بارهاوبارهاتهدیدکردن. البته این کارتازگی نداره وچهل ساله که داره انجام میشه.اینارودیگه یه شهروندعادی مثل من میدونه.

Comments are closed.