ترامپ از کشورهای عضو شورای امنیت خواست علیه رژیم ایران ایستادگی کنند

پرزیدنت ترامپ در دیدار با سفیران کشورهای عضو شورای امنیت، از کشورهای آن ها خواست برای رویارویی با زیاده خواهی‌ها و فعالیت‌های استعماری حکومت ایران در کشورهای منطقه، با دولت واشینگتن همکاری کنند. رئیس جمهوری ایالات متحده تاکید کرد که حکومت ایران با ادامه یاری رسانی به سازمان‌های ترور و جنگ نیابتی در منطقه و همچنین برنامه های موشکی خود، ثبات منطقه و صلح جهانی را به خطر انداخته است.

در دیدار روز گذشته (دوشنبه) با سفیران کشورهای عضو شورای امنیت، در کنار پرزیدنت ترامپ، وزیر خارجه “رکس تیلرسون”، خانم “نیکی هیلی” سفیر آمریکا در سازمان ملل و همچنین مشاوران ارشد امور امنیتی و نظامی آمریکا نیز حضور داشتند.

آگاهان می‌گویند: خانم “نیکی هیلی” که تا کنون بارها حکومت ایران را به شدت بسیار مورد انتقاد قرار داده، مبتکر برگزاری این همایش بود.

هدف از این دیدار آن بود که به کشورهای عضو شورای امنیت گوشزد شود که ادامه فعالیت‌های نظامی و تسلیحاتی و جنگی حکومت ایران، تا چه حد برای امنیت جهان خطرناک است.

پیش از دیدار با پرزیدنت ترامپ، میهمانان به نقطه‌ای برده شدند که در آن جا پیکر منهدم شده‌ی موشک ایرانی که توسط حوثی‌های یمن به سوری فرودگاه بین المللی ریاض پایتخت عربستان شلیک شده بود، به آنها نشان داده شود.

خانم “نیکی هیلی” در پیام توئیتری خود نوشت که حکومت ایران نمی‌تواند همچنان به نقض قطعنامه شورای امنیت در مورد توقف برنامه های موشکی خود بی‌اعتنایی کند.

در آخرین گزارشی که به شورای امنیت ارائه گردید، آمده است که رژیم ایران با انتقال سلاح موشکی به حوثی‌های یمن، قطعنامه شورای امنیت را در مورد تحریم ارسال اسلحه به یمن نقض کرده است.

پرزیدنت ترامپ خطاب به سفیران ده کشور در سازمان ملل گفت که «دنیا باید برای مهار کردن عملیات خطرناک حکومت ایران، دست همکاری و یاری بدهد».

آگاهان سیاسی گفتند که ایالات متحده بدین سان می‌کوشد کشورهای عضو شورای امنیت را نیز علیه حکومت ایران بسیج کند.

 

یک دیدگاه

  1. نشستن و دروغ بستن به خدا کاری نداره بزرگترین گناهه. در قرآن خدا وعده نابودی نداده به اسراییل هشدار داده که ظلم نکنید آقا اسراییل ۷۰ ساله داره پول میده به این اعراب مفت خور .اسراییل ظالمه؟ برای همینه که کشور ورشکسته و در آستانه از هم پاشیدگی ۴۰ ملیون زیر خط فقر که باید سرب داغ بخورند شاید به قول اعراب مشرک باشند این حقشونه حتما من نمیدونم.میگه به یهودیان اگر خوب کنید به خودتون کردید آیا اسراییل با این سلاحا نمیتونست تا الان نسل عربو از سرزمینش بکنه.اسراییل ظالمه؟.در طی این همه سال که یهودیان با اعراب فلسطین کج دارو مریض ساختند و قتل عام نکردند آیا اعراب با آنها سر سازگاری گذاشتند.اسراییل ظالمه؟.یک سری مطالب مضحک توی یک سری سایت مسخره با استدلالات مسخره وعده نابودی اسراییل تا سال نمیدونم چند.آقای محترم شما کلاه خودتو بگیر باد نبره

Comments are closed.