پرزیدنت ترامپ:  اوباما پیشتر هم از هیلاری کلینتون به شدت حمایت کرد اما من پیروز شدم

باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده به نمایندگی از جو بایدن در سخنانی در ایالت فیلادلفیا، به پرزیدنت  ترامپ رقیب حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به شدت حمله کرد.

اوباما گفته است:  انتظار نداشتم که پرزیدنت ترامپ دیدگاه یا سیاست‌های من را اتخاذ و ادامه دهد، اما امیدوارم بودم که او برای ایالات متحده علاقه نشان دهد و کار خود را جدی بگیرد، اما اینگونه نشد».

پرزیدنت  در پاسخ به اوباما در جریان سخنرانی خود در کارولینای شمالی، گفت که اوباما در انتخابات سابق او را دست کم گرفت. ترامپ یادآوری کرد که برغم اینکه اوباما او را دست کم گرفته بود او در انتخابات قبلی بر هیلاری کلینتون نامزد سابق دموکرات پیروز شد.

اوباما گفته بود : «اگر ما در طول سیزده روز باقی مانده تمام تلاش خود را به کار گیریم و با حضور بیشتری در انتخابات شرکت کنیم، نه تنها جو بایدن و کامالا هریس را انتخاب خواهیم کرد، بلکه تصویر حقیقی این کشور را که دوست داریم، تعریف خواهیم کرد و هیچ گونه شک وتردیدی درباره هویتمان به عنوان یک ملت و ارزش‌‌ها و آرمان‌هایی که به آنها باور داریم باقی نمی گذاریم».

ترامپ در پاسخ گفت: «اوباما به نمایندگی از جو بایدن در کارزار انتخاباتی سخنرانی می‌‍‌‌کند.. من از شما می پرسم این کار خوبی است یا بد؟ شما ممکن است به من پاسخ دهید که این خبر بد است، اما نه، به نظر من خوب است. آیا اوباما یکی از طرفداران محکم در کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون نبود؟ به یاد دارید؟ او همه جا حاضر بود؟».

ترامپ در ادامه افزود:   « یادتان می آید اوباما گفته بود ترامپ رئیس جمهوری نخواهد شد و ترامپ خودش را نامزد نخواهد کرد. اما او من را نمی شناخت ،تا زمانی که من نامزد شدم اما باز هم تکرار کرد که  ترامپ نمی‌تواند نامزد شود اما من با موفقیت نامزد شدم و دوباره تکرار کرد که من رئیس جمهوری نخواهم شد اما من پیروز شدم. فکر می‌کنم شبی که پیروز شدم تنها کسی که از هیلاری ناراضی تر بود، باراک حسین اوباما بود.

شایان گفتن است که پرزیدنت  ترامپ به طور مکرر اوباما و سیاست‌های او را بویژه در رابطه با ایران را مورد انتقاد قرار می‌دهد. او توافق اتمی دولت اوباما را بدترین توافق در تاریخ ایالات متحده توصیف کرد.