پرزیدنت ترامپ اکنون می گوید که ماندن سربازان آمریکایی در سوریه به خاطر اسرائیل است

پرزیدنت ترامپ که پیشتر گفته بود که یکی از علل ماندن سربازان آمریکایی در سوریه، به خاطر اسرائیل است

پرزیدنت ترامپ که پیشتر گفته بود که مایل نیست خون سرباز آمریکایی در کشورهای بیگانه و به خاطر منافع دیگران ریخته شود، اکنون می گوید که یکی از علل ماندن سربازان آمریکایی در سوریه، به خاطر اسرائیل است.

اسرائیل نسبت به ادامه حضور سپاه قدس در سوریه بارها هشدار داده و اکنون خود فرمانده های سپاه پاسداران نیز به صراحت می گویند که می خواهند سوریه را به عنوان پایگاهی برای دست اندازی علیه اسرائیل مبدل کنند.

رئیس جمهوری ایالات متحده در پاسخ به پرسش خبرنگار “واشنگتن پست” افزوده گفت که امروز تهیه نفت اهمیت خود را از دست داده  و آن چه مهمتر است ملاحظات استراتژیک دیگر می باشد.پرزیدنت ترامپ در ادامه این مصاحبه در پاسخ به این پرسش که آیا دیدار خود با پرزیدنت پوتین در همایش بین المللی بیست کشور که قرار است در آرژانتین برگزار شود، عملی خواهد ساخت، هشدار داد که اگر وخامت اوضاع ادامه یابد، وی ممکن است چنین دیداری را باطل سازد

رئیس جمهوری ایالات متحده در توضیح موضع خود گفت که عملیات خشونت بار ارتش روسیه نسبت به مردم اوکراین امری ناشایسته است و او دلش نمی خواهد که چنین وقایعی روی دهد.

پرزیدنت ترامپ از ادامه مناسبات دوستانه با دولت عربستان سعودی، حتی پس از جنجال قتل جمال خاشقجی نیز دفاع کرد و این روابط را برای تامین منافع دو جانبه ضروری دانست.

او در رابطه با نقش اسرائیل در ادامه حضور نظامی ایالات متحده در منطقه گفت که اسرائیل یک کشور دوست است و دشمنان زیاد دارد و ایالات متحده نمی تواند چنین کشوری را تنها گذارد.

تحلیلگران یادآوری می کنند که پرزیدنت ترامپ در مورد حضور سربازان آمریکایی در منطقه چند بار موضع خود را تغییر داده است. در دوران مبارزه انتخاباتی و کوتاه مدتی پس از آن، ترامپ گفته بود که سربازان آمریکایی را از سوریه بیرون خواهد برد. ولی او پس از چند ماه این موضع را تغییر داد و گفت که خروج سربازان آمریکایی، به پس از سرکوب کامل داعش موکول می شود. چندی پس از آن، خروج آمریکاییان را به بیرون رفتن نیروهای ایرانی از سوریه مشروط ساخت و اکنون در مصاحبه با واشنگتن پست می گوید که نفت اهمیت خود را از دست داده و ادامه حضور آمریکا در منطقه به خاطر اسرائیل است.

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت که هم اکنون مناسبات بسیار دوستانه ای بین عربستان و اسرائیل برقرار است که باید آن را حفظ کرد و حتی گسترش داد.

یک دیدگاه

  1. ستارگان داود همان فرشتگان اعظم اسرائیل هستند که در پهنه این جهان در حمایت از اسرائیل طغیان میکنند اسرائیل برکت این جهان است درود و برکت بر اسرائیل باد تا ابد درود و برکت بر برادر عزیز دونالد ترامپ درود و برکت بر همه اسرائیلیان و اسرائیل دوستان امین

Comments are closed.