هشدار شدید پرزیدنت ترامپ: اگر رژیم ایران به آمریکایی‌ها حمله کند، به ۵۲ نقطه در ایران حمله می‌کنیم

  به روز شده  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، شامگاه شنبه ۱۴ دی، جمهوری اسلامی را به دلیل رجزخوانی‌های آن رژیم به انتقام گیری از آمریکا، به شدت تهدید کرد.
پرزیدنت ترامپ با توجه به تهدیدهای مقام‌های سیاسی و نظامی رژیم ایران به “انتقام‌گیری سخت” از آمریکا به‌خاطر هلاکت قاسم سلیمانی، در سه توئیت پی در پی نوشت که در صورت هرگونه حمله حکومت ایران به شهروندان و یا منافع آمریکا، ایالات متحده ۵۲ هدف در ایران را در نظر گفته است که به سرعت و به شدت بمباران خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ نوشت:

«ایران با جسارت فراوان درباره هدف قراردادن بعضی از دارایی‌های آمریکا برای انتقامجویی از ما به دلیل خلاص کردن جهان از شر رهبر تروریستی‌اشان، همان کسی که به تازگی یک آمریکایی را کشته و شمار زیادی را به شدت زخمی کرده بود سخن می‌گوید. این صرفنظر از تمام انسان‌هایی است که او در طول زندگی‌اش کشته بود….”

وی در توئیت‌های دوم و سوم خود ادامه داد:
“… از جمله صدها تظاهرکننده ایرانی [اشاره به کشتار معترضان ایرانی در آبان‌ماه].
او [قاسم سلیمانی] درحال حمله به سفارت ما بود، و برای وارد آوردن ضربات بیشتر در نقاط دیگر آماده می‌شد. ایران سالهاست که به جز مشکل، چیزی نبوده است. بگذارید این، به عنوان هشداری باشد که اگر ایران به هر آمریکایی‌ یا دارایی‌های آمریکا حمله کند… ما ۵۲ سایت در ایران (به مثابه ۵۲ گروگان آمریکایی که ایران خیلی سال پیش گرفت)، که برخی دارای ارزش و اهمیت فراوانی برای ایران و فرهنگ ایرانی هستند را هدف گرفته‌ایم، و به آن اهداف و خود ایران، به سرعت و به شدت حمله خواهیم کرد. آمریکا دیگر هیچ تهدیدی را تحمل نمی‌کند!”

وی ساعاتی پس از این تهدید تند، دوباره در دو توئیت پیاپی، به تهدید شدید رژیم ایران پرداخت.

پرزیدنت ترامپ نوشت:
«ایالات متحده فقط دو تریلیون دلار برای تجهیزات نظامی خرج کرده است. ما بزرگترین و با فاصله بهترین [ارتش] در جهان هستیم! اگر ایران به یک پایگاه آمریکایی یا هر آمریکایی حمله کند، ما تعدادی از آن تجهیزات جدید زیبا را به سمتشان روانه خواهیم کرد … بدون تردید کردن!»


وی در توئیتی دیگر، با تهدید به برخورد شدید افزود:
«آنها [رژیم ایران] حمله کردند و ما هم پاسخ دادیم. اگر آنها دوباره حمله کنند، که قویا توصیه می‌کنم چنین کاری نکنند، چنان ضریه‌ای بر آنان وارد خواهیم ساخت که هرگز پیش از این، چنین ضربه ای نخورده باشند».

دونالد ترامپ، در پیام تبریک سال نوی میلادی نیز با انتشار توئیتی، نسبت به حمله نیروهای تحت حمایت رژیم اسلامی و کشته شدن یک آمریکایی و همچنین حمله این گروه‌ها به سفارت آمریکا در بغداد واکنش نشان داد و گفت: «رژیم ایران ضربه سختی خواهد خورد و تاوان زیادی خواهد داد. این یک هشدار نیست، بلکه یک تهدید است».  دو روز پس از آن، قاسم سلیمانی در میان موجی از ناباوری رژیم، به هلاکت رسید.

اکنون پرزیدنت ترامپ در پاسخ به تهدیدهای دو روز گذشته سران رژیم از جمله علی خامنه‌ای، تاکید می‌کند که هرگونه تعرض رژیم ایران به منافع ایالات متحده را به سختی و با حمله گسترده به ۵۲ هدف در ایران پاسخ خواهد داد.

گفتنی است در ماه‌های گذشته و پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط رژیم اسلامی برای نخستین بار پرزیدنت ترامپ فاش ساخت که تنها چند دقیقه قبل از آغاز حمله به اهدافی در خاک ایران او از تایید فرمان حمله خودداری کرده است و در آن زمان نیز گفت که حداقل ۵۰ نقطه برای حمله در ایران مد نظر بوده است.

جمهوری اسلامی که با حمله نیروهای نیابتی خود به پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی کرکوک و سپس حمله به سفارت آمریکا در بغداد دچار اشتباه محاسبه شد، با کشته شدن قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی، سخت به مخمصه افتاده است و نمی داند با این شوک بزرگ و غافلگیرکننده چه کند. اگر به اهداف آمریکایی در منطقه و یا هر نقطه از جهان حمله کند، با پاسخ کوبنده و ویرانگر آمریکا روبرو خواهد شد و ممکن است بقای حکومتش به خطر افتد، و اگر در مقابل کشته شدن قاسم سلیمانی که مهمترین مهره حکومت ایران در منطقه بود، دست به هیچ عمل تلافی جویانه‌ای نزند، آبرویش در جهان خواهد رفت و همه او را به یک طبل توخالی تشبیه خواهند کرد و به ویژه ممکن است پایگاه اجتماعی‌اش در میان هوادارانش در داخل و خارج کشور ریزش کند. در واقع جمهوری اسلامی با کشته شدن سلیمانی، کیش و مات شد. نه راه پس دارد و نه راه پیش.

8 دیدگاه‌

 1. ما همه سرباز توایم ای ترامپ؛ گوش به فرمان توایم ای ترامپ.
  شما فقط بمباران کن ما هم از داخل رژیم پوشالی ولایت سفیه را سرنگون میکنیم و ۵۲ درصد صنایع کشور را با افتخار برای جبران این لطف و بزرگواری به آمریکای عزیز و دوست داشتنی تقدیم میکنیم.

 2. دوستان نایاک الان باید دولتمردان آمریکا اعتراف کنند که اطلاعات ترور قاسم سلیمانی را جمهوری اسلامی در اختیار آنها گذاشت تا با فریب اذهان خامنه ای محبوبیت خود را بازیابد

 3. من از جناب ترامپ برای سوزاندن ریشه «جلاد سلیمانی» تروریست بسیار سپاسگزاری میکنم.

  در ضمن اگر ۵۲ نقطه ای را که جناب ترامپ حرفش را میزند واقعا نقطه های بی ارزش شده ای در خاک ایران هستند، یعنی مکان های پنهانی خامنه ای و بقیه ایل و تبار تروریستش، با ان هم موافت دارم اما به شرط انکه مردم ستم دیده ایران اذیت نشوند و ازاری نبینند. میدانم که اسان نیست اما با علم و تکنولوژی پیشرفته امریکا شدنش بعید نیست.

  مرگ بر خامنه ای خونخوار و تروریست پرور و تمامی مزدورانش چه درون مرزی و چه برون مرزی.

 4. درود بر ترامپ
  بیت خامنه ای، صدا و سیما، فرودگاه خمینی و همه پایگاه های نظامی سپاه در سراسر کشور را با خاک یکسان کن.

 5. درود بر ملت و دولت با شرف اسراییل که از ما ایرانیان و حقوق اولیه ما دفاع میکند.به نظرم پرزیدنت نتانیاهو با دیدار شجاعانه خود با پوتین از عواقب دفاع از خامنه ای اگاهش کرده است و خامنه ای و هوادارانش در اچمز سیاسی و نظامی و اقتصادی قرار گرفته اند.بسیار راحت از هم خواهند پاشید اگر قبل از مردن طبیعی خامنه ای و جایگزین کردن مجتبی توسط پوتین که همه با هم تغییر رژیم را انجام دهند قبل از اینکه تروریستهای نیابتی خامنه ای به مرزهای خارج از ایران اعزام شوند

Comments are closed.