پرزیدنت ترامپ: ایرانی‌ها مردمی عالی هستند و ایران بزودی به صلح خاورمیانه می‌پیوندد

پرزیدنت ترامپ، در مراسم اعلام توافق مهم و تاریخی سودان و اسرائیل و عادی‌سازی روابط این دو کشور، با تمجید از مردم ایران گفت که آنها از مناقشات خسته‌اند و می‌خواهند که درگیری‌ها در خاورمیانه پایان یابد.

او  گفت: ایران باید کشور با عظمتی باشد. مردم ایران  خیلی عالی هستند. آنها نیز از دعوا خسته شده‌اند. آنها از اتفاقاتی که می افتد خسته شده‌اند و می خواهند این امر پایان یابد. من دوستان ایرانی زیادی دارم. ایران  باید کشوری عالی باشد و ما می خواهیم که کشور بزرگی باشد.

پرزیدنت ترامپ  همچنین پیش بینی کرد که خاورمیانه «عاقبت یک خانواده متحد» خواهند بود و ایران هم عضوی از کل این موضوع می‌شود.

رئیس جمهوری ایالات متحده خاطرنشان کرد که رژیم ایران نمی‌خواهد او در انتخابات برنده شود اما پس از پیروزی او در انتخابات یکی از اولین تماس‌ها از سوی حکومت خواهد بود که می‌گوید «بیا یک توافق کنیم».

پرزیدنت ترامپ همچنین تاکید کرد که رژیم ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد و فریاد «مرگ بر اسرائیل» سر بدهد.

او روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که اسرائیل و سودان بر سر عادی‌سازی روابط خود توافق کرده‌اند و سودان نیز به توافق‌های ابراهیم می‌پیوندد.

طبق توافق‌های ابراهیم، ابتدا اسرائیل و امارات متحده عربی روابط خود را عادی کردند و پس از آن بحرین به این توافق پیوست. به این ترتیب سودان سومین کشوری است که به این توافق‌ها می‌پیوندد.