پرزیدنت ترامپ در اولین واکنش خود به تظاهرات در ایران:رژیم ایران برای پنهان کردن قتل و تراژدی و بی ثباتی خود اینترنت را قطع کرده است

پرزیدنت ترامپ در اولین واکنش خود ب تظاهرات سراسری در ایران روز پنجشنبه با انتشار دو توییتر به تظاهرات سزاسری در ایران که وارد هفتمین روز خود می شود واکنش نشان داد.

رییس جمهوری آمریکا دلیل قطع کردن اینترنت توسط  رژیم را بی ثباتی و ضعف رژیم ملایان در ایران دانست همچنین پنهان کردن قتل و کشتار مردم و ایجاد تراژدی توسط رژیم را دلیل دیگر قطغ کردن اینترنت توسط رژیم برشمرد.

روز شنبه گذشتهو یک روز پس از آغاز دور جدید تظاهرات سراسری در ایران رژیم اقدام به قطع اینترنت نمود و تاکنون نیز ادامه دارد.

رزیم بیم دارد که با وجود اینترنت مردم امکان بیشتری برای ارتباط گیری با یکدیگر به وسیله نرم افارهایی مانند تلگرام و واتس اپداشته باشند و همچنین فرستادن تصاویر از تجمعات خود به خارج از ایران و بازتاب آن در جامعه جهانی.

پرزیدنت ترامپ در ادامه توییترهای خود در رابطه با تظاهرات مردمی در ایران نوشت:وی افزود:‌ «آنها [مقامات ایران] اصلا خواهان شفافیت نیستند، فکر می‌کنند که جهان از مرگ و تراژدی‌ که رژیم ایران مسبب آن است با خبر نخواهد شد!»

روز سه شنبه عفو بین الملل اعلام کرد اطلاعاتی که جمع آوری کرده است نشان می‌دهد در اعتراضات اخیر ایران دست‌کم ۱۰۶ نفر توسط ماموران جمهوری اسلامی ایران کشته شده‌اند.

کاخ سفید عصر یکشنبه بیانیه‌ای در حمایت از مردم معترض در ایران منتشر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است، ایالات متحده استفاده از نیروی مرگبار و محدود کردن شدید ارتباطات علیه تظاهرکنندگان را محکوم می‌کند.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در نخستین واکنش به اعتراضات گسترده در ایران، روز شنبه ۲۵ آبان ، ضمن بازنشر توئیت یک سال و نیم قبل خود، خطاب به مردم ایران نوشت ایالات متحده در کنار شما است.