پرزیدنت ترامپ در دیدار با ماکرون:رژیم ایران قهرمان بلامنازع تروریسم در جهان است و ما بر سر عدم دسترسی آنها به بمب اتم توافق داریم

پرزیدنت ترامپ در دیدار با ماکرون:رژیم ایران قهرمان بلامنازع تروریسم در جهان است و ما بر سر عدم دسترسی آنها به بمب اتم توافق داریم

پرزیدنت ترامپ که روز پنجشنبه وارد فرانسه شد در حاشیه دیدار با رئیس جمهوری فرانسه در یک کنفرانس خبری درباره امکان دستیابی رژیم اسلامی ایران به بمب اتمی گفت:آمریکا با فرانسه و دیگر متحدان خود برای ممانعت از دسترسی جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته ای توافق دارد.

پرزیدنت ترامپ در ادامه گفت: من فکر نمی کنم که ما یعنی ایالات متحده و فرانسه در مورد ایران با هم اختلاف نظری داشته باشیم. من فکر نمی کنم که رئیس جمهوری فرانسه خواهان مشاهده روزی باشد که رژیم ایران سلاح هسته ای داشته باشد، و من نیز چنین چیزی را نمی خواهم.

رییس جمهوری آمریکا گفت:تمام مسئله همین است. رییس جمهوری فرانسه نمی خواهد آنها جنگ افزارهای هسته ای داشته باشند و من هم نمی خواهم جمهوری اسلامی جنگ افزارهای هسته ای داشته باشد و آنها جنگ افزارهای هسته ای نخواهند داشت.

وی افزود: «با در نظر داشتن این مطلب، خواهیم دید که در رابطه با ایران چه اتفاقی خواهد افتاد.

پرزیدنت ترامپ همچنین روز سه شنبه در انگلیس و در دیدار با ترزا می نخست وزیر این کشور بر توافق نظر هر دو کشور در رابطه با عدم دستیابی رژیم اسلامی به بمب اتمی تاکید کرد و گفت:انگلیس و ایالات متحده بر این امر که رژیم ایران تباید به جنگ افزار اتمی دست یابد توافق نظر دارتد.

خانم می نیز در این کنفرانس خبری با تایید سخنان پرزیدنت ترامپ گفته بود: ما مدافع برجام هستیم اما با آمریکا هم‌عقیده‌ایم که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

پس از نخست وزیر انگلیس اکنون این آقای ماکرون رییس جمهوری فرانسه است که با پرزیدنت ترامپ بر سر عدم دستیابی رژیم اسلامی به بمب اتم همصدا می شود.

پرزیدنت ترامپ بار دیگر رژیم ایران را یک رژیم تروریستی نامید و گفت:وقتی من بیش از دو سال و نیم پیش به ریاست جمهوری رسیدم باورش دشوار است اما ایران یک حکومت به راستی تروریستی بود، و هنوز هم هست.

آنها قهرمان بلا منازع تروریسم بودند. و این چیز بسیار بدی است. آنها در ۱۴ نقطه مختلف – از یمن و سوریه گرفته تا بسیاری از مناطق و میدان های نبرد دیگر – مشغول جنگ و آتش افروزی بودند. و همه جا پای رژیم ایران در میان بود و ایران در همه آنها دست داشت. اما حالا دیگر نمی توانند از این کارها بکنند. وضعیت آنها به عنوان یک کشور بسیار بد است.

رییس جمهوری آمریکا در حالی رژیم ایران را یک رژیم تروریستی مینامد و آنها را قهرمانان بلامنازع تروریسم در جهان می خواند که در روزهای گذشته طی سخنانی گفته بود که ایران حتی با وجود رهبران کنونی در صورتی که بخواهند می تواند کشوری باشد که از لحاظ اقتصادی و سیاسی اوضاع بهتری داشته باشد.

پرزیدنت ترامپ در پایان کنفرانس خبری با رییس جمهوری فرانسه گفت:ما می توانیم این وضع را به سرعت تغییر دهیم. اما تحریم ها بسیار نیرومند، و به شکل خارق العاده ای موثر بوده اند و مسائل دیگری نیز در میان بوده است.

من فکر می کنم که آنها می خواهند گفتگو کنند. و اگر آنها خواهان گفتگو هستند، اشکالی ندارد. ما گفتگو خواهیم کرد. اما تنها چیزی که آنها نمی توانند داشته باشند، جنگ افزارهای هسته ای است و من فکر می کنم که رئیس جمهوری فرانسه نیز قویا با این امر موافق است.

رییس جمهوری آمریکا در حالی بر گفتگو با رژیم اسلامی تاکیددارد که پیشتر ایالات متحده با تعیین ۱۲ شرط برای رژیم گفتگو با حکومت اسلامی را منوط به پذیرش و انجام شرایط دوازده گانه کرده بود.

رژیم هم در مقابل بارها بر عدم پذیرش شروط آمریکا تاکید گذارده است و همچنین علی خامنه ای گفتگو با آمریکا را سم مضاعف لقب داد.