پرزیدنت ترامپ در رابطه با رژیم ایران:آغاز جنگ کار بسیار آسانی است اما ببینیم چه پیش می‌آید اگر لازم باشد این کار را خواهیم کرد

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ساعاتی پس از آنکه خبر از تحریم های جدید بر علیه رژیم ایران در پاسخ به خبرنگاران گفت:تا ۴۸ ساعت آینده جزییاتی در رابطه با تحریم های سخت بر علیه رژیم ایران را اعلام خواهیم کرد.

پرزیدنت ترامپ همچنین در رابطه با حمله احتمالی ایالات متحده به ایران گفت:آغاز جنگ کار بسیار آسانی است. اما ببینیم چه پیش می‌آید. ما امکانات بسیار خوبی در اختیار داریم و اگر انجام کاری ضرورت داشته باشد، آن کار را خواهیم کرد.»

پرزیدنت ترامپ در مورد حمله‌ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی گفت: «هنوز اطلاعات جدیدی نرسیده است. ولی ما در مقطعی هستیم که می‌دانیم چه اتفاقی افتاده است.»

پرزیدنت ترامپ بعد از حمله رژیم ایران به سایت های نفتی عربستان گفته بود که اگر مشخص شود این حملات توسط چه کشوری انجام گرفته اقدام نظامی لازم را انجام خواهیم داد.

وزید اکورخارجه ایالات متحده که برای بررسی این موضوع به عربستان سفر کرده است روز چهارشنبه گفت: حمله به تاسیسات عربستان یک اقدام جنگی و کار ایران بوده است.

مایک پومپئو پیش از فرود آمدن هواپیمایش در فرودگاه جده عربستان به خبرنگاران گفت که «این حمله از جانب ایران بوده و یک اقدام جنگی است».

او افزود: هیچ شواهدی مبنی بر اینکه این حمله از خاک عراق صورت گرفته باشد در دست نیست.

پیشتر برخی رسانه‌ها گمانه‌زنی کرده بودند که احتمال دارد حمله به تاسیسات نفتی بقیق و میدان نفتی خریص در شمال عربستان از خاک عراق صورت گرفته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا در مورد گفته‌های مایک پمپئو در عربستان که گفته این حمله «اقدام به جنگ» است گفت: «کمی پیش با او حرف زدم. ما به زودی نظر خود را اعلام خواهیم کرد.»

رژیم ایران هرگونه دست داشتن در حمله به سایت های نفتی عربستان را رد میکند.