پرزیدنت ترامپ در نخستین دیدار عمومی پس از بهبودی: سیاست دموکرات‌ها جز مصیبت و فقر، نتیجه‌ای نداشته است

پرزیدنت  ترامپ، در جمع گروهی از هوادارانش که مقابل کاخ سفید  با عنوان «قانون و نظم» تجمع کرده بودند، گفت:

«ابتدا بگویم که من احساس خیلی خوبی دارم. من افتخار دارم که به این تجمع صلح‌آمیز که شما برگزار کرده‌اید خوش‌آمد بگویم. تجمعی که برای حمایت از نظم و قانون برگزار شده است».

او با اشاره به انتخابات پیش رو، تاکید کرد: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که کشور ما به یک کشور سوسیالیستی تبدیل شود. نمی‌توانیم این اجازه را بدهیم و این چیزی است که می‌تواند اتفاق بی‌افتد. حتی بدتر از آن».

او افزود:  می‌خواهم بدانید که این بیماری فاجعه‌بار چینی – آنچه ما آن را می‌نامیم- شکست خورده است و ما در حال ساختن داروهای قدرتمند و مناسب هستیم و بیماران را درمان می‌کنیم. ما در حال ساختن واکسنی هستیم که خیلی خیلی زود آماده خواهد شد».

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت: «دموکرات‌ها تقریبا همه شهرهای داخلی آمریکا را برای صدها سال اداره کرده‌اند و سیاست‌های آنها جز مصیبت، فقر و دردسر، نتیجه‌ای نداشته است.

رئیس جمهوری ایالات متحده  در ادامه افزود:  «برای نیم قرن، آنها شغل‌های شما را به چین فرستادند. این کاری است که آنها کردند و ما شغل‌های شما را از چین بازمی‌گردانیم. ما چین را جریمه مالی خیلی بزرگی خواهیم کرد. میلیاردها و میلیاردها دلار».

ترامپ در ادامه انتقادهایش به دموکرات‌ها گفت: «آنها مرزها را برای پناهندگان غیرقانونی باز گذاشتند اما امروز ۳۸۰ مایل از دیوار مرزی کشیده شده و به زودی به پایان خواهد رسید» ، «آن‌ها ما را در یک جنگ بی پایان خارجی برای ۱۹ سال گرفتار کردند اما سربازان ما در حال برگشت هستند و شما می‌دانید».

او افزود: «من کاملا به آزادی اعتقاد دارم و کاری که ما می‌کنیم همان آزادی است» ، « ما در حال خشک کردن باتلاق فساد هستیم، طوری که هیچ‌کس در تاریخ این کار را نکرده است.»

پرزیدنت ترامپ با اشاره به احترام به همه نژادها  گفت: «ما اینجا هستیم تا پیامی متحد را به ماموران پلیس برسانیم و در واقع پیام را به همه آمریکا‌یی‌ها، از هر رنگ و نژادی برسانیم. ما شما را دوست داریم. اینکه همه رنگ‌ها و نژادها و گروه‌ها شما را حمایت می‌کنند. ما به شما افتخار می‌کنیم».

او به اقلیت‌های آفریقایی-آمریکایی و اسپانیایی وعده داد که امنیت و شغل بیشتر برای آنها فراهم خواهد شد: «ما خیلی کار کرده‌ایم. سرمایه و پول به گروه‌های آفریقایی-آمریکایی سرازیر خواهد شد».

او در پایان از هوادارانش خواست که  رای بدهند چرا که به گفته او «این مهمترین انتخابات در تاریخ آمریکا» است.