پرزیدنت ترامپ: دمکرات‌ها میلیاردها دلار به رژیم ایران خواهند داد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنرانی برای هواداران اش در ایالت جورجیا این احتمال را مطرح ساخت که دموکرات‌ها با به دست گرفتن قدرت، میلیاردها دلار به رژیم ایران خواهند داد.

او افزود:   اگر او در انتخابات ریاست جمهوری پیروز می شد حکومت ایران بلافاصله برای مذاکره در مورد توافق هسته‌‌ای جدید به جای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۸ که ایالات متحده از آن خارج شد، می‌آمد.

ترامپ گفت:«اولین کاری که دمکرات‌ها می خواهند انجام دهند بازگشت به توافقنامه آب و هوایی “پاریس” است که هزینه زیادی برای ما خواهد داشت. این توافق نامه برای نابودی ایالات متحده طراحی شده است».

او افزود: «دومین کاری که دموکرات‌ها می خواهند انجام دهند این است که بار دیگر میلیاردها دلار به ایران بدهند.چنانچه من در انتخابات پیروز می‌شدم در اولین ساعت پس از پیروزی‌ام تهران برای رسیدن به توافقی جدید به سراغ ما می‌آمد».

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا دو روز پیش  گفته بود ما اجازه دسترسی ایران به بمب هسته‌ای را نخواهیم داد.

او گفت، ما از توافق‌نامه‌‌ای حمایت می‌کنیم که ىر آن محدودیت‌هایى برای برنامه هسته‌ای و موشکی تهران وضع شود.

ترامپ در ادامه افزود:  ایالات متحده آمریکا اجازه نخواهد داد که منطقه خاورمیانه غرق سلاح‌های هسته‌ای شود.

رئیس جمهوری جدید آمریکا افزود: «سیاست دولت او از تغییر توافق هسته‌اى به نحوی که برنامه هسته‌ای و موشکی تهران را محدود کند، حمایت می‌کند».

پیشتر نیز جو بایدن در اولین مصاحبه خود بعد از اعلام پیروزی‌اش گفته بود که به رغم حضور چهره‌های آشنا، دولت آینده او به مثابه ادامه دولت باراک اوباما نخواهد بود، چرا که آمریکا اکنون با جهان کاملاً جدیدی مواجه است.

او پیشتر از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای انتقاد کرد و گفت:« ترامپ می‌خواست که با خارج کردن ایالات متحده را از توافق هسته‌ای، در برابر ایران قوی‌تر عمل کند اما ببینید چه شد؟ ایران اکنون اورانیوم بیشتری تولید می‌کند. اقدامات ترامپ باعث شد آنها به بمب اتمی نزدیک‌تر شوند. مسئله موشک‌های ایران هم هست».