پرزیدنت  ترامپ  دوباره به کاخ‌سفید برگشت

رئیس جمهوری ایالات متحده  پس از خروج از مرکز پزشکی والتر رید با هلی‌کوپتر راهی کاخ سفید شد و دقایقی بعد به دفتر و منزل خود در این کاخ بازگشت و بلافاصله ماسک را از صورت خود برداشت.

همزمان پزشکان پرزیدنت ترامپ نیز اعلام کردند  که  حال او خیلی خوب است و پیش از ترخیص یک دوز دیگر از داروی رمدسیور برای او تجویز کرده‌اند.

در همین رابطه دکتر شان کانلی، پزشک مخصوص پرزیدنت ترامپ نیز  گفت یک تیم مجهز درمانی در کاخ سفید مستقر شده و کاملا او را زیر نظر خواهد داشت چرا که برای اطمینان از “رفع خطر” باید تا روز دهم بعد از تشخیص همه چیز را زیر نظر داشت – یعنی تا دوشنبه هفته آینده،  برابر با ۱۲ اکتبر.

دکتر کانلی در پاسخ به سوال خبرنگار سی بی اس که آیا آقای ترامپ توانایی سفر کردن و حضور در میتینگ های انتخاباتی را دارد یا خیر گفت: “باید ببینیم چه می‌شود”.

شبکه خبری سی‌بی‌اس در این باره گزارش داد که ستاد انتخاباتی ترامپ از قصد او برای حضور در مناظره انتخاباتی ۱۵ اکتبر (۱۰ روز دیگر) برابر جو بایدن خبر داده است.

پرزیدنت ترامپ، نیز کوتاه مدتی  پس از ترخیص از مرکز پزشکی والتر رید با انتشار پیامی تصویری از کاخ سفید در صفحه توییتر خود، نوشت:  حالم خیلی خوب است و از بیست سال پیش بهترم، او خطاب به مردم ایالات متحده  گفت که اجازه ندهید کورونا بر شما چیره شود، شما شکستش می‌دهید. بروید بیرون اما مراقب باشید.

او  در پیام تصویری خود پس از بازگشت به کاخ سفید، گفت: «من از بیمارستان مرخص شدم و همه چیز آنجا بی‌نظیر بود. پرستارها، دکترها و رسیدگی به بیماران و من درباره ویروس کرونا خیلی چیزها یاد گرفتم».

همزمان گزارش شد که پرزیدنت ترامپ خواهان حضور در مناظره دوم مقابل رقیب دموکرات خود، جو بایدن، شده است.

پرزیدنت ترامپ گفت که من می‌دانستم که خطر وجود دارد ولی باید انجامش می‌دادم، جلو ایستادم و رهبری کردم.

او  از چهار روز پیش  به دنبال مثبت شدن آزمایش کرونای خود و همسرش ملانیا، برای ارزیابی پزشکی به مرکز پزشکی ملی نظامی والتر رید در ایالت مریلند در همسایگی پایتخت منتقل شده بود.

رییس جمهوری ایالات متحده  چند دقیقه قبل از مرخصی از بیمارستان در صفحه توییتر خود، نوشت: «شما شور و اشتیاق به رییس‌‌جمهور در خارج از بیمارستان والتر رید را می‌ببینید. شما آن را در ثبت‌نام‌های انتخابات، از فلوریدا تا پنسیلوانیا و ویرجینیای غربی، جایی که جمهوری خواهان دو بار جلوتر از دموکرات‌ها هستند، می‌بینید».

رئیس دولت آمریکا  نوشت: «قهرمان شکست ناپذیری که نه تنها از هر ترفند کثیف دموکرات‌ها، بلکه حتی از ویروس چینی هم جان سالم به‌در برد. او به آمریکا نشان خواهد داد که دیگر لازم نیست بترسیم.»

ترامپ با تاکید بر اینکه «به زودی به مسیر مبارزات انتخاباتی برمی‌گردیم»، افزود که «اخبار دروغین فقط نظرسنجی‌های دروغ را نشان می‌دهد.»