پرزیدنت ترامپ دوباره تاکید کرد: از کشتن قاسم سلیمانی و خروج ایالات متحده از برجام دفاع می کنیم 

موضوع قاسم سلیمانی و خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران بار دیگر از سوژه های اصلی سخنان ترامپ در جمع هوادارانش در ایالت آریزونا بود.

پرزیدنت  ترامپ، در سخنرانی انتخاباتی خود در شهر توسان در ایالت آریزونا دوباره  به قاسم سلیمانی و خروج از برجام  اشاره کرد و گفت: «ما تروریست شماره یک جهان و قاتل جمعی نیروهای آمریکایی و بسیاری افراد دیگر را حذف کردیم. سلیمانی مرده است».

وی  افزود: «من آمریکا را از توافق فاجعه‌بار هسته‌ای دولت قبلی با ایران بیرون کشیدم. آنها به ایران ۱۵۰ میلیارد دلار پول و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار پول نقد داده بودند».

پرزیدنت ترامپ به سیاست‌‌های دولت خود در ارتباط با مسائل خاورمیانه اشاره کرد و گفت: «من پایتخت واقعی اسرائیل را به رسمیت شناختم و سفارت آمریکا را به اورشلیم منتقل کردم. من همچنین حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت شناختم. دیگران این موضوع را ۵۲ سال طول دادند، ولی من در دو ساعت این کار را انجام دادم».

او افزود: «ما به جای جنگ‌های بی‌پایان در خاورمیانه، در حال برقراری صلح در این منطقه هستیم. من در ۴۷ ماه بیشتر از کل ۴۷ سال سابقه کاری جو بایدن کار انجام داده‌ام».

رییس‌جمهوری ایالات متحده  با هشدار نسبت به پیامدهای احتمالی پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات و دفاع از مواضع جمهوری‌خواهان گفت : «رای دادن به جمهوری‌خواهان به معنای رای دادن به جوامعی امن، اشتغال‌زایی، آینده‌ای بدون محدودیت و رویای آمریکایی است».

ترامپ در ادامه تاکید کرد:  از جمله سیاست‌های دولت‌اش بازگرداندن مشاغل تولیدی به آمریکا است. او افزود:   «در چهارسال آینده، آمریکا را به ابرقدرت تولید در جهان تبدیل خواهیم کرد و اتکا به چین را برای همیشه پایان می‌دهیم».

او همچنین با انتقاد از درخواست‌های برخی کنشگران برای کاهش بودجه پلیس گفت: «ما نیروهای بیشتری را برای پلیس استخدام کرده و مجازات حمله به پلیس را افزایش خواهیم داد. ما از آزادی مذهب، بیان و حمل سلاح دفاع خواهیم کرد».