پرزیدنت ترامپ دیدار جان کری و جواد ظریف را غیر قانونی خواند

یک روز پس ازگزارش  دیدارهای اخیر وزیر خارجه سابق ایالات متحده با وزیر خارجه جمهوری اسلامی رئیس جمهوری آمریکا دیدارهای جان کری با مقامات ایران را غیرقانونی خواند.

ترامپ  در توییتر خود نوشت جان کری با رژیم بسیار متخاصم ایران جلسات غیر قانونی داشته است که تنها می تواند کارهای بزرگی را به ضرر مردم آمریکا انجام دهد جان کری  به آنها گفت تا منتظر پایان دولت ترامپ باشند.

رئیس جمهوری آمریکا که پیش تر از جان کری به عنوان عامل اصلی توافق بد ایران یاد کرده بود در ادامه توییتر خود نوشت آیا او (جان کری) در قانون شفاف سازی ارتباط با نمایندگان خارجی ثبت نام کرده است؟

جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا این هفته در گفتگویی اعلام کرد در دو سال اخیر با مقام‌های ارشد ایرانی از جمله محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی چند ملاقات داشته است.

وزیر خارجه سابق آمریکا گفت هدف این دیدارها مشاوره دادن به ظریف برای مواجهه با سیاست خارجی دولت ترامپ نبوده بلکه می‌خواست بداند ایران ممکن است چه کاری برای بهبود مناسبات منطقه انجام دهد بحران یمن چطور حل شود و برای صلح در سوریه چه کار خواهند کرد.

جان کری در قالب مذاکرات هسته ای چند باربا ظریف و مقامات جمهوری اسلامی دیدارهایی داشته است در آمریکا از جان کری به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی دموکراتها برای انتخابات ریاست جمهوری آینده یاد می شود آنچه پرزیدنت ترامپ  در توییتر خود اشاره کرده قانونی قدیمی در آمریکا است که بر اساس آن افراد بر اساس قانون شفاف سازی ارتباط با نمایندگان خارجی روابط و ارتباطات درباره فعالیت‌های خود با دولت‌های خارجی را اعلام کنند.

آگاهان می‌گویند در واقع محمدجواد ظریف در این دیدارها از استاد خود آموخته که در آینده چگونه با آمریکایی ها برخورد کند.

2 دیدگاه‌

 1. زمانی که صحبت از حماس و حزب الله می شود بسیاری از کارشناسان سیاسی میگویند که بحث بیهوده درباره این مزدوران را متوقف کنید و تنها به حکومت جمهوری اسلامی بپردازید زیرا اینها بدون حمایت حکومت ایران اصلا چیزی نیستند.
  حال من نیز به شما میگویم که بحث بیهوده درباره حکومت جمهوری اسلامی را متوقف کنید و تنها به استعمار انگلستان بپردازید.
  هرچند که افراد ساده لوح (یا مزدور) اینگونه تحلیلهای سیاسی را تئوری توطئه می نامند، اما من به آنها میگویم که این خود توطئه است و نه یک تئوری.
  انتشار مقاله ایران و استعمار سرخ و سیاه (با نام مستعار احمد رشیدی مطلق) که در اصل جمع بندی اطلاعاتی ساواک از وقایع آن روزهای ایران بود را شاید کمتر کسی به یاد داشته باشد؛ در این مقاله افشا می‌شود که روح‌الله خمینی مدتی در هندوستان به سر برده و با مراکز استعماری انگلیس ارتباطاتی داشته و حمایت مادی و معنوی هم دریافت می‌کرده.
  صحبتهای دیروز کارشناس ارشد بی بی سی، آقای علی علیزاده در شبکه انگلیسی من و تو نشان از بی پایان بودن حمایتهای استعمار انگلیس از حکومت جمهوری اسلامی است.
  قطعا یکی از دلایل اصلی این حمایت را باید در دشمنی این حکومت با اسرائیل دانست اما چرا؟
  آیا وابستگی شدید انگلیس به سرمایه هنگفت جورج سوروس (یهودی ضد اسرائیلی) دلیل آن است؟
  آیا آرزوی بازگرداندن نفوذ استعمار انگلیس به کشور مستقل اسرائیل دلیل آن است؟
  آیا دلدادگی ملکه انگلستان به اعراب دلیل آن است؟
  چه دلیلی در پشت این دشمنی است که هزینه سنگین آنرا ملت ایران چهل سال است می پردازد؟
  بی تردید انکار این حقیقت و چشم پوشی از یافتن پاسخ این سوال موجب به هدر رفتن تمامی تلاشهای شما برای حفظ امنیت پایدار اسرائیل است زیرا حتی در صورت سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی، انگلستان مهرهای دیگری را در منطقه (مانند ترکیه) برای پیشبرد این هدف به کار خواهد گرفت و با روی کار آمدن مجدد دموکراتها زمینه رشد تهدیدات فرا روی اسرائیل باز فراهم خواهد شد.

Comments are closed.