پرزیدنت ترامپ: رژیم ایران در بدترین بحران طول عمر خود به سر می‌برد

پرزیدنت ترامپ گفت نوع تحریم ها در اختیار آمریکاست  و حکومت ایران در آن دخالتی ندارد.

پرزیدنت ترامپ گفت: سخت ترین تحریمهای تاریخ را بر رژیم ایران اعمال کرده ایم.

اما در خصوص نفت می‌خواهیم تا کمی آرامتر پیش برویم چرا که من نمی‌خواهم قیمت نفت در جهان را بالا ببرم.

وی که در ویرجینیا سخنرانی میکرد گفت این هیچ ارتباطی به رژیم ایران ندارد من دنبال این نیستم که قهرمان بزرگ باشم و فروش نفت ایران را فوراً به صفر برسانم.

می‌توانستم صادرات  نفت ایران را به صفر برسانم اما این کار به بازار شوک وارد می‌کرد من نمی خواهم قیمت نفت را بالا ببرم و اگر توجه کنید قیمت نفت با وجود اینکه از همین حالا نیمی از ظرفیت نفت ایران از بین رفته در حال کاهش بسیار قابل توجه است.

پرزیدنت ترامپ  در ادامه سخنانش گفت دیدم که بعضی می گویند چرا با آنها سرسخت تر نیستید باید در پاسخ بگویم اول اینکه این تحریم ها بسیار سخت و بی سابقه است.

دوم اینکه من نمی‌خواهم قیمت جهانی نفت را با کاهش ۱۰۰ درصدی فروش نفت ایران بالا ببرم این کار تدریجی اتفاق خواهد افتاد.

پرزیدنت ترامپ گفت رژیم ایران در بدترین بحران طول عمر خود به سر می‌برد.

وی در ادامه سخنانش گفت ما دیروز شدیدترین تحریم‌ها را علیه رژیم فاسد ایران مورد اجرا گذاشتیم من آمریکا را از توافق وحشتناک و یکجانبه  اتمی موسوم به برجام با ایران بیرون کشیدم.

ما تمامی تحریم‌هایی را که تحت آن توافق وحشتناک برداشته شده بود مجددا اعمال کردیم

دور دوم و اصلی تحریم‌های ایالات متحده آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی از روز سیزدهم آبان به مرحله اجرا درآمد این تحریم ها صنعت نفت- کشتیرانی و سیستم بانکی ایران را هدف قرار داده و همانطور که پرزیدنت ترامپ  اعلام کرد قصد آمریکا این است که به تدریج و برای جلوگیری از افزایش قیمت جهانی نفت صادرات نفت ایران را به صفر برسانند.

از سوی دیگر تمامی شرکتهای عمده اروپایی و جهانی از بیم مجازات های آمریکا در قبال معامله با ایران از بازار ایران خارج شدند.

در همین رابطه جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد سیاست رئیس جمهوری آمریکا فشار حداکثری است و معتقد است که معنای آن واقعاً فشار حداکثری است.

جان بولتون تاکید کرد که هدف آمریکا از تحریم های نفتی رساندن صادرات نفت ایران به صفر است

در طرف مقابل مقامات جمهوری اسلامی همواره تاکید دارند که تحریم ها هیچ تاثیری بر حکومت ندارد و تنها مردم را تحت فشار قرار میدهد.

در دو روز گذشته و پس از  بازگشت تحریم‌های نفتی و بانکی مقامات جمهوری اسلامی  با صراحت اعلام می‌کنند که تحریم‌ها بر دولتمردان و رژیم جمهوری اسلامی تاثیری ندارد و این تحریم‌ها مردم را در گرسنگی نگه میدارد.

این در حالیست که ماه هاست که اقشار مختلف جامعه ایران دست به اعتراض برداشته و با شیوه‌های مختلف اعتراض خود را به وضعیت  وخیم اقتصادی و سیاست‌های آشوب طلبانه حکومت اسلامی نشان داده‌اند.

مقامات بلندپایه آمریکایی همواره تاکید دارند که هدف این تحریم‌ها مردم ایران نیست و این حکومت ایران است که باعث و بانی این شرایط است و تحریم ها در واقع هدفش ضربه زدن به حکومت ایران است.

مایک پمپئو با صراحت اعلام کرده است که هدف تحریم‌های آمریکا نه مردم ایران بلکه حکومت ملایان در ایران است که به گفته مایک پمپئو قریب چهل سال است مردم را در رنج و ستم قرار دادند.

4 دیدگاه‌

  1. ترامپ هر کاری میکنی توروبخدا فقط منجر به تغییر رژیم فاسد واختلاسگر وتروریسم پرور ایران بشه. مردیم از بی عدالتی وچپاول عرض وشرفمان واموالمان در مملکت به اصطلاح اسلامی که این رژیم خود اصل اسلام را هم خراب کرد.

  2. اگه ایندفعه آمریکا پشت پرده با آخوندا سازش نکنه،سقوط رژیم حتمی،اینا حتی نمی تونن پوشک بچه تولید کنن چه برسه ب مقاومت

  3. با سلام
    هموطن عزیز سرنگونی این رژیم کار امریکا نیست و نمیتونه هم باشه , سرنگونی این جرثومه فساد و عامل بدبختی ایران و منطقه فقط و فقط و باز هم فقط به عهده مردم و مقاومت سازمان یافته شان است, سیاست مماشات و حفظ و استحاله این رژیم وحشی شکست خورده و , تنها راه, راه سرنگونی است, آخوندها به همین علت از ترس سرنگونی شبها نمی توانند بخوابند, بخور بخور, جنایات تمام شده الان باید پاسخگوی اعمال ننگیشان باشند, گویا استعمار بعد از ۲۰۰-۲۵۰ سال که در ایران همه کاره بود, و تمام تحولات انقلابی در ایران را کنترل و منحرف میکرد ولی اینبار باید به آلترناتیو مقاومت تن بدهد, وهیچ راهی دیگری هم ندارند حتی توان جنگ هم ندارند تجربه افغانستان و عراق برایشان کافیست. باید به اینده امید داشت
    به امید ایرانی آزاد و برابری زن- مرد و صلح و دوستی تمام کشورهای منطقه موفق باشی

  4. برادر ترامپ هنوز نه تازه اولای درد رژیم ایران است بدترین موقعیتش رسید من حتما شما را خبر می دهم پس تنور را تا میتوانید داغ کنید . برکت بر شما باد

Comments are closed.