پرزیدنت ترامپ ریاست هیئت آمریکا در اجرای گروه اجلاس گروه ۲۰ را بر عهده خواهد داشت

 پرزیدنت در گفتگو با واشنگتن پست گفت که احتمال دارد دیدار با ولادیمیر پوتین بر سر مسائل پیش آمده بین مسکو و اوکراین  لغو کند

پرزیدنت ترامپ ریاست هیئت آمریکا در اجرای گروه اجلاس گروه ۲۰ قرار از روزجمعه  شنبه در آرژانتین برگزار شود را بر عهده خواهد داشت .

او قرار است با رهبر کشورهایی مانند روسیه چین ژاپن و هند در حاشیه این اجلاس دیدار و مذاکره کنند روابط بازرگانی دوجانبه و امنیت در جهان دو مسئله مهمی است که او با رهبران شرکت کننده در این اجلاس مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد.

دو مقام ارشد کاخ سفید روز گذشته خبرنگاران را در جریان محتوا و برنامه کاری پرزیدنت ترامپ در این اجلاس قرار دادند.

جان بولتون مشاور امنیت کاخ سفید با اشاره به پر بودن برنامه کاری پرزیدنت روم گفت که اولویت کاری ترامپ پرداختن به سیاست های جهانی با اولویت منافع  آمریکا است .

جان بولتون گفت با رئیس جمهوری آرژانتین کشور میزبان رئیس جمهوری آمریکا دیدار خواهد کرد همچنین با رئیس جمهوری کره جنوبی رئیس جمهوری ترکیه و نخست وزیر ژاپن مذاکراتی خواهد داشت.

مذاکرات دو جانبه او با نخست وزیر ژاپن به دیدار سه جانبه با شرکت نخست وزیر هند تبدیل خواهد شد و البته پرزیدنت ترامپ با رئیس جمهوری روسیه دیدار خواهد کرد و با همتای چینی خود نیز یک جلسه ناهار کاری خواهد داشت.

با این حال  پرزیدنت در گفتگو با واشنگتن پست که روز چهارشنبه منتشر شد گفت که احتمال دارد دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود بر سر مسائل پیش آمده بین مسکو و اوکراین  لغو کند ولی سخنگوی کرملین گفت که دیدار میان آقای ترامپ ولادمیر پوتین جزو برنامه کاری میباشد و آقای پوتین روز گذشته گفت دیدارش با پرزیدنت انجام خواهد شد .