پرزیدنت ترامپ سرانجام سکوت را شکست و در واکنش به دومین طرح استیضاح وی گفت: کاملا مضحک است و خشم زیادی بر می‌انگیزد 

پرزیدنت ترامپ که تنها  هشت روز دیگر به پایان دوره  ریاست جمهوری اش مانده است،  هشدار داد که اقدام دموکرات ها برای تصویب طرح استیضاح او “خشم زیادی” را در سراسر آمریکا برخواهد انگیخت.

او رد حالی این سخنان را بیان می کند که  اعضای دموکرات مجلس نمایندگان چند روز پیش  در واکنش به یورش اخیر هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره، طرح استیضاح او را به دلیل “تحریک به شورش” ارائه کردند.

انتظار می رود که رای گیری در مورد طرح استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان روز چهارشنبه انجام شود. این طرح در صورت رای موافق اکثریت اعضای مجلس نمایندگان برای برگزاری دومین محاکمه دونالد ترامپ به مجلس سنا ارجاع خواهد شد.

پرزیدنت ترامپ  در بخشی از سخنان اش افزود که خواهان بروز “خشونت”» نیست. او ضمن انتقاد از “«اشتباه فاجعه بار” شبکه های اجتماعی که تصمیم به حذف حساب های کاربری وی گرفته اند تاکید کرد که اظهارات روز چهارشنبه گذشته اش پیش از اشغال ساختمان کنگره “مناسب”» بود. این در حالی است که منتقدان دونالد ترامپ با استناد به سخنرانی او در جمع هوادارانش وی را به “«تحریک” آنها برای اقدام خشونت آمیز متهم می کنند.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده پس از سخنانش در برابر خبرنگاران که در اولین واکنش وی به دومین طرح استیضاح اش محسوب می شد کاخ سفید را به مقصد ایالت تگزاس ترک کرد. دونالد ترامپ قصد دارد در جریان سفر به این ایالت جنوبی از طرح ساخت دیوار در مرز مکزیک که یکی از وعده هایش در جریان کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بود بازدید کند.

سفر او به تگزاس اولین برنامه برنامه رسمی رئیس جمهوری از زمان اشغال ساختمان کنگره در روز چهارشنبه گذشته است. دونالد ترامپ در صورت رای اکثریت اعضای مجلس نمایندگان به طرح استیضاح نخستین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود که دو بار با استیضاح در کنگره روبرو شده است.

امکان رسیدگی به طرح استیضاح دونالد ترامپ در مجلس سنا پس از آغاز دوره ریاست جمهوری جو بایدن در روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن) وجود دارد.