پرزیدنت ترامپ: متاسفانه رهبران ایران تنها زبان زور را می‌فهمند؛ هر حمله ایران با واکنش سهمگین مواجه می‌شود

پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه ۴ تیر در چند رشته توئیت از واکنش تهران انتقاد کرد و نوشت: «رهبران ایران هرگز معنای مفاهیمی چون خوب و یا دلسوزی را درک نکرده و نمی‌کنند. متاسفانه، تنها چیزی که آنها می‌فهمند [زبان] قدرت و زور است، و ایالات متحده آمریکا قوی‌ترین قوای نظامی جهان را – با فاصله زیاد با دیگران – در اختیار دارد که فقط طی دو سال گذشته، ۱.۵ تریلیون دلار روی آن سرمایه‌گذاری شده است…»

وی افزود: «مردم بسیار خوب ایران دارند بی هیچ‌ دلیلی عذاب می‌کشند. رهبری آن‌ها بیشتر پولشان را صرف تروریسم کرده و تنها مبالغ اندکی را صرف امور دیگر می‌کند. ایالات متحده استفاده ایران از بمب‌های کنار جاده‌ای و بمب‌های دست‌ساز را – که به کشته شدن دو هزار آمریکایی و زخمی شدن شمار بسیار بیشتری انجامید – فراموش نکرده است.»

دونالد ترامپ تصریح کرده است، هرگونه حمله ایران به هر هدف آمریکایی، با پاسخ سهمگین نظامی رو به رو خواهد شد. در بعضی مکانها، پاسخ سهمگین، یعنی نابودی کامل آنها. دوران اوباما و جان کری گذشت.

رئیس جمهوری آمریکا نوشت: «بیانیه بسیار ناآگاهانه و توهین‌آمیز ایران که امروز منتشر شد، نشان می‌دهد که آن‌ها واقعیت‌ را درک نمی‌کنند. به هر حمله‌ ایران علیه هر چیزی که آمریکایی باشد، با نیرویی بسیار عظیم و توان‌فرسا پاسخ داده خواهد شد. در برخی موارد، توان‌فرسا مترادف با نابودی خواهد بود. دیگر خبری از جان کری و اوباما نیست!»

رئیس جمهوری آمریکا گفته است: ایران امروز حرف‌هایی توهین آمیز و از سر نادانی زد که نشان می‌دهد آنها واقعیت را نمی‌فهمند.

 

4 دیدگاه‌

  1. آقای ترامپ خواهشا اگر در واکنش به حمله سپاه خواستی عکس العملی نشان بدهید فقط با برنامه ریزی باشه تا مردم و شهروندان عادی ایران که هیچ گناهی ندارند کمترین تلفات را بدهند.

  2. در این بین فقط مردم بی گناه ایران و اسرائیل جانشان در خطر است زیرا رژیم احمق ایران برای تلافی قطعا به اسرائیل حمله میکند . خیلی خوبه آدم دو وطن داشته باشه ولی خیلی سخته که بین دو وطن جنگ بشه . یک برادر در اسرائیل ساکن باشد و برادر دیگر در ایران . حس بدی که دقیقأ چند سال پیش با کلی نگرانی از وضعیت جنگ تروریستهای حزب‌الله و اسرائیل داشتیم حالا چند برابر شده است ، دنیای عجیبی است هرگز نمیشود وارد این جنگ شد و تنها میشود با رژیم ایران مبارزه خیابانی کرد که از لجاجت دست بر دارد . در ایران حتی بسیاری از مسلمانان وطن پرست که ایران را به دینشان ترجیح میدهند برایشان سخت است که بخواهند به جنگ ایران و اسرائیل فکر کنند زیرا همیشه در پس وجودشان اسرائیلیان را جزو دوستان و هموطنان خود میدیدند و اعراب را دشمن می‌پنداشتند. دیروز در مارکت محل صاحب مغازه میگفت همیشه از اول انقلاب وقتی رژیم درباره جنگ با اسرائیل حرف میزد ما فکر میکردیم غیر ممکن و افسانه است و همیشه میدانستیم که اگر جنگی بشود با اعراب و عربستان است ولی حالا داریم وارد یک کابوس میشویم . راست میگفت این یک کابوس است که رژیم ایران با دخالت و لجاجت و دشمنی با دنیا مردم ایران را به کام آن می‌کشاند .

  3. ترامپ حقیقت را میگوید ، مگر میشود خامنه ای فقط رهبر مذهبی و دینی ایران باشد و کاری به سیاست نداشته باشد و هم در مورد مسائل کشور نظر آخر را بدهد ؟ مگر میشود خامنه‌ای تنها رهبر مذهبی باشد و برای همه چیز تعیین تکلیف کند ؟ ولی در این بین ترامپ یک حماقت بزرگ انجام داد و آن این است که خامنه ای را تحریم کرد و باعث شد با این کار به هیچ عنوان کسی در ایران جرأت صحبت کردن در مورد مذاکره با آمریکا را نداشته باشد . کاش ترامپ کمی سیاست از خود نشان میداد .

  4. تنها هدف اخوندها از برنامه اتمی بمب اتم است واین تفکر کثیف که اگر ما همه را بکشیم هم انها به بهشت می روند هم خودکثیفشان.اینکه سپاه مرکز اموزش زبان عبری دارد یا از زنان فاحشه برای جاسوسی استفاده میکند ۴٠سال سابقه دارد وایا تا کنون نفهمیدید این جماعت که هستند تقریبا بیشتر کسانی که به اسم ادامه تحصیل از ایران می روند راسپاه هدایت می کند برا ی جاسوسی صنعتی جهان مکار تر وحیله گر از این حکومت به خود ندیده است در فقه کثیف ما شیعیان لواط کردن وخودفروشی هم توجیح داره

Comments are closed.